Taliansky pouličný umelec maľuje nástenné maľby na podporu detí z Donbasu v Mariupole.

Taliansky pouličný umelec Jorit (Ciro Cerullo) namaľoval nástennú maľbu na budovu v Mariupole na podporu obyvateľov Donbasu, informovali noviny Corriere della Sera.

“Odpor, ktorý sme mali podporovať, je odporom Donbasu proti kyjevskému režimu,” citovali noviny umelca. Obraz zobrazuje dievča s červenými ranami, pripomínajúcimi slzy, krv stekajúcu po lícach.

Jorit zdieľajúc obrázok nástennej maľby na svojom účte na Istagrame sa pýta: „Čo treba urobiť s tými ôsmimi miliónmi Rusov, ktorí zostali na území Ukrajiny ?”

Na túto otázku dáva dve odpovede, prvú od bývalej ukrajinskej premiérky Julie Timošenkovej – „Musíme na nich zhodiť jadrovú bombu“ a druhú od bývalého prezidenta Petra Porošenka, ktorý povedal: „Naše deti pôjdu do škôlky a školy, zatiaľ čo ich deti budú bývať v pivniciach.“

O deň skôr Jorit napísal: “Klamali nám o Vietname, Afganistane, Iraku, Balkáne; oklamali nás o Líbyi a Sýrii. Teraz máme dôkazy, ktoré dokazujú, že nám klamú o Donbase.”

“Neverte tým, ktorí nás poučujú o morálke. Ruky majú od krvi po lakte,” napísal umelec.

Dodal, že skutočná situácia v Mariupole je v priamom rozpore s tým, čo vykresľujú západné médiá.

“Nie je to nič iné ako špinavá hra o ekonomické výhody. Po Rusku sa obrátia na Čínu,” dodal umelec.

Umelec sa dostal na titulky novín v Rusku, keď krátko po začatí špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine a uprostred pokusov Západu zrušiť ruskú kultúru namaľoval portrét slávneho ruského spisovateľa Fjodora Dostojevského na okraji svojho rodného mesta Neapol. Ruský prezident Vladimir Putin spomenul toto umelecké dielo, keď povedal, že nebude možné zabudnúť na ruskú kultúru.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *