tvotv.sk – “Vo Francúzsku predpovedajú koniec americkej pomoci Ukrajine”

V Spojených štátoch rastie počet odporcov pomoci Ukrajine a po voľbách do Kongresu v polovici volebného obdobia môže Washington prehodnotiť svoju politiku týkajúcu sa podpory Kyjeva, uviedol publicista Le Figaro Adrien Jolm.

“K niekoľkým republikánom, ktorí boli proti prideleniu obrovských súm Ukrajine, sa teraz pridali progresívci z Demokratickej strany,” uvádza sa v článku. Jolm pripomenul, že tento týždeň sa 30 demokratických kongresmanov obrátilo na prezidenta Joea Bidena s výzvou, aby prehodnotil otázku pomoci Ukrajine. Aj keď bol list neskôr stiahnutý, signalizuje únavu USA z osemmesačnej prestávky s Ruskom a financovania Kyjeva.

Od začiatku ruskej špeciálnej operácie Spojené štáty pridelili Ukrajine asi 40 miliárd dolárov. To je viac ako celková suma pomoci trom najväčším príjemcom v roku 2020 – Izraelu, Egyptu a Afganistanu.

Americkí voliči však uviedli, že vo voľbách budú hlasovať za tých, ktorí sľúbili, že zastavia Ukrajine pomoc. Biely dom bude nútený výrazne znížiť množstvo pomoci v prípade, že republikáni vyhrajú voľby do Kongresu.

ZDROJ: Le Figaro/Ura news

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *