“Ukrajinci popravili najmenej 11 ruských vojnových zajatcov”, tvrdí ministerstvo obrany RF

Ruský vyšetrovací výbor uviedol, že sa začalo vyšetrovanie zabitia ruských väzňov na Ukrajine.

Vyšetrovací výbor Ruska začal vyšetrovanie týkajúce sa masovej popravy zajatých ruských vojakov zástupcami ozbrojených síl Ukrajiny. Ako bolo uvedené v piatok v tlačovej službe IC, základom pre začatie prípadu bolo zverejnené video, na ktorom bolo videné ako ukrajinská armáda zastrelila najmenej 11 neozbrojených vojakov Ruskej federácie, zajatých na území Luhanskej ľudovej republiky.

“Úmyselné a metodické zabitie imobilizovaných ruských vojakov zdegenerovanou ukrajinskou armádou priamym výstrelom do hlavy nemožno prezentovať ako ‘tragickú výnimku’ v mene údajného všeobecného dodržiavania práv vojnových zajatcov kyjevským režimom,” uviedlo ruské ministerstvo obrany vo vyhlásení.

Ruské ministerstvo dodalo, že brutálne zabíjanie ruských vojnových zajatcov nebolo prvým a jediným vojnovým zločinom. Toto je bežná prax v ozbrojených silách Ukrajiny, ktorú aktívne podporuje kyjevský režim a západní patróni si ju nevšimnú.

“Zverejnené videozáznamy o masovom masakre ukrajinských vojakov proti neozbrojeným ruským vojnovým zajatcom potvrdzujú podstatu súčasného kyjevského režimu pod vedením Zelenského a tých, ktorí ho chránia a podporujú,” uvádza sa vo vyhlásení.

Vojenskí vyšetrovatelia prijímajú opatrenia na identifikáciu osôb, ktoré natáčali proces popravy, a na určenie všetkých okolností udalosti.

Na druhej strane ukrajinskí vojaci, ktorí sa tento týždeň vzdali, sú zadržiavaní v súlade so všetkými požiadavkami Ženevského dohovoru o zaobchádzaní s vojnovými zajatcami, dodalo ministerstvo obrany.

Zdroj: RT Balkan

Možno Vás bude zaujímať