USA plánujú zverejňovať videá o “ruskej hrozbe” na sociálnych sieťach – ruská rozviedka

Ministerstvo zahraničných vecí USA plánuje zverejniť videá na sociálnych sieťach, aby demonštrovalo “závažnosť ruskej hrozby”, uviedla ruská Služba zahraničnej rozviedky (SVR) vo svojom vyhlásení.

“Početné fakty naznačujú, že americké ministerstvo zahraničných vecí, pohltené bezbrehou protiruskou hystériou, sa nakoniec zmenilo na bezcharakterný propagandistický hlásnik,” uvádza sa vo vyhlásení.

“Existujú plány, podporované americkým ministerstvom zahraničných vecí, zverejniť v blízkej budúcnosti množstvo krátkych filmov na populárnych sociálnych sieťach a messengeroch s cieľom demonštrovať “závažnosť ruskej hrozby”.

Cieľovou skupinou tohto projektu je obyvateľstvo Švédska a Fínska, do ktorého hláv potrebujú Američania nahnať ‘všeobecný strach’ z ‘územných chúťok’ Moskvy, ktoré im Washington podsúva,” zdôraznila SVR.

“Vysokopostavení politici týchto dvoch severoeurópskych krajín sa aktívne podieľajú na takejto tvorivej práci USA. Tí ako usilovní študenti plynule opakujú rusofóbne mantry amerických šéfov.

Vrchný veliteľ švédskych ozbrojených síl Micael Byden sa snaží presvedčiť Švédov, že Rusko “upiera zrak” na ostrov Gotland, ktorý je “kľúčom k vytvoreniu kontroly nad Baltským morom”. Fínsky prezident A. Stubb si zrazu uvedomil ‘existenčnú hrozbu zo strany Ruska’ a bez váhania vyzýva na ‘vydláždenie cesty k mieru prostredníctvom bojiska’,” zdôrazňuje sa vo vyhlásení.”

Samotný propagandistický výplod ministerstva zahraničných vecí sa bude prezentovať ako ‘srdečný impulz’ tímu nezávislých expertov a novinárov, ktorí sa snažia ‘zadarmo’ (t. j. za výhodnú cenu) ‘otvoriť oči širokej západnej verejnosti topiacej sa v ruských dezinformáciách’. Washington zjavne počíta s panikou medzi obyvateľmi Švédska a Fínska, ako to bolo v časoch “mccarthizmu” v USA.

V tejto súvislosti môžeme len čakať, kedy sa “slušní” politici z bývalých pseudoneutrálnych krajín začnú vyhadzovať z okien a kričať: “Rusi idú! Rusi prichádzajú! Sú všade!”, ako to urobil americký minister obrany James Forrestal v roku 1949,” uvádza ďalej SVR.

“Vo všeobecnosti SVR konštatuje stupňujúce sa úsilie ministerstva zahraničných vecí postaviť celé medzinárodné spoločenstvo proti Rusku, pričom sa neváha v tomto procese verejne vystaviť na posmech. Metódy vplyvu, ktoré používajú Spojené štáty, sú také nešikovné, že sú viditeľné aj voľným okom. Sú spôsobené neschopnosťou USA, ktoré sa držia svojich mýtov o rusofóbnych obavách, vnímať existujúcu realitu bez predsudkov,” uzavrela ruská zahraničná spravodajská služba.

Možno Vás bude zaujímať