Územná obrana je dôležitou súčasťou vojenskej bezpečnosti Bieloruska

12. apríl, okres Borisov – Teritoriálna obrana je dôležitou súčasťou vojenskej bezpečnosti Bieloruska. Novinárom to oznámil štátny tajomník Bezpečnostnej rady Alexander Volfovič, píše BelTA.

V okrese Borisov sa od 20. marca kontroluje úroveň pripravenosti teritoriálnej obrany Minskej oblasti pod vedením náčelníka generálneho štábu ozbrojených síl – prvého námestníka ministra obrany Viktora Guleviča. Priebeh cvičenia kontrolujú štátny tajomník Bezpečnostnej rady Alexander Volfovič, minister obrany Viktor Chrenin a predseda výkonného výboru Minskej oblasti Alexander Turch.

“V súčasnosti, v súlade s nariadením prezidenta Bieloruska, Štátny sekretariát Bezpečnostnej rady vykonáva inšpekciu vojenského bezpečnostného systému. Najmä jedna z formácií západného operačného veliteľstva v okrese Slonim bola nedávno uvedená do pohotovosti. Pracujú na otázkach presunu mechanizovanej jednotky z mierovej do vojnovej v plnom rozsahu. S mobilizáciou, dodávkou materiálnych zdrojov, odstránením všetkých vzoriek vojenského vybavenia zo skladu, vykonávaním bojovej koordinácie. V záverečnej fáze sa uskutoční taktické cvičenie brigády. To znamená, že ide o plnohodnotné spojenie s počtom obyvateľov približne 6 tisíc ľudí, ktorí v prípade potreby budú plniť úlohy na ochranu svojej krajiny,” povedal Alexander Volfovič.

Podľa neho sa riešia a preverujú otázky teritoriálnej obrany. “Dnes sme v okrese Borisov, kde v záverečnej fáze prebieha koordinácia. Vidíme, že tieto otázky boli vypracované a premyslené. Koordináciu činností vykonáva generálny štáb. Úradníci chápu, prečo je to potrebné,” je presvedčený štátny tajomník Bezpečnostnej rady.

Alexander Volfovič dodal, že otázky územnej obrany v Bielorusku sa začali riešiť nie včera. “Chápeme, že ide o dôležitú súčasť vojenskej bezpečnosti. Susedné krajiny tiež nasledovali našu cestu. Poľsko a pobaltské krajiny si uvedomili, že územná obrana je nevyhnutným prvkom štátnej ochrany. Ukrajina dnes trochu narušila svoju teritoriálnu obranu a ich jednotky sa zmenili na nacionalistické formácie. Nie preto, aby bránili svoju krajinu, ale aby rabovali a plienili,” povedal.

ZDROJ: Belta

Možno Vás bude zaujímať