SNS bude iniciovať v roku 2024 uznanie Krymskej republiky.

Uznanie Krymskej republiky

Andrej Danko, predseda SNS: Pán predseda vlády Heger ako si dovoľujete vyhlásiť, že Slovensko nikdy neuzná Krym? Ste dočasným premiérom Slovenska, nie ste Slovenskom ani cisárom. Politická zhoda je na Slovensku jasná v otázke Kosova. Verte však , že aj keby sa všetci slniečkári v Bratislave aj Bruseli postavili na hlavu, my so stranou SNS, ak budeme súčasťou vládnej koalície, to budeme iniciovať v roku 2024. Už len preto, ako sa Brusel a niektoré zapadne štáty k Slovensku falošné správajú. Asi ste nepostrehli politické tance kancelárky Merkelovej, jeden deň Rusko druhý Ukrajina, každému povie, čo chce počuť. Nemci náš tlačia do sankcií a oni si v Rusku robia biznis s Nordstream 2, ktorý škodí aj Ukrajine aj Slovensku.

Danko: Rozumiem dejinným súvislostiam viac ako Vy pán Heger

Andrej Danko, predseda SNS: Ubezpečujem vás, že rozumiem dejinným súvislostiam viac ako Vy pán Heger. Skôr než sa vyjadríte ku Krymu, naštudujte si históriu, najmä však skutočnosť, že Nikita Chruščov doslova daroval Krym v roku 1954 Ukrajine. Hádam uznáte, že územia v 20. storočí sa nemenia prejavom jednotlivca a najmä nie v povojnovom usporiadaní. Tam hľadajte porušenie medzinárodného práva. Ukrajinci majú svoje problémy, lebo ich západné štáty vodia za nos a sú určite väčšie ako Krym. Na Kryme prebehlo mimochodom referendum , ktoré ľudia ako Vy ignorujete. Doteraz sme sa vyjadrovali opatrne, verili sme v spoločný postup štátov Únie.

Dokážeme to v roku 2024

Andrej Danko, predseda SNS: Po tom, čo predviedla kancelárka Merkelová posledné dni, stačilo politickej korektnosti k Bruselu. Veríme, že do roku 2024 prebehne dohoda medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou, niet iného riešenia. Ak sa to nestane, tak my zo strany SNS opakujeme, že budeme iniciovať uznanie Krymu Slovenskou republikou. SNS preto dôrazne protestuje proti dnešným slovám Hegera: „Pred viac ako siedmimi rokmi Rusko porušilo medzinárodné právo a ilegálne anektovalo časť územia Ukrajiny. Čas nezbaví Rusko zodpovednosti za svoje činy a ani medzinárodné spoločenstvo potreby venovať pozornosť Ukrajine.” Pán Heger dokázali sme to so stranou SNS vo veci Istanbulského dohovoru, dokážeme to v roku 2024 aj s Krymom.

V Bratislave, dňa 23. 8. 2021 – SNS bude iniciovať v roku 2024 uznanie Krymskej republiky. TVOTV

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *