V Rusku a Bielorusku dnes oslavujú “Deň obrancov vlasti”. Tento deň si pripomenuli aj na Slovensku.

K Dňu obrancov vlasti zablahoželal ruský prezident Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin z pódia Lužnikov zablahoželal vo štvrtok ku Dňu obrancov vlasti veteránom Veľkej vlasteneckej vojny a účastníkom špeciálnej operácie, zaspieval hymnu spolu so všetkými prítomnými a pozdravil dôstojníkov.

Pracovníci diplomatických misií Zväzového štátu akreditovaní v Bratislave položili vence na Slavíne

Pri príležitosti Dňa obrancov Vlasti, ktorý sa v Ruskej federácii a Bieloruskej republike oslavuje 23. februára, pracovníci diplomatických misií Zväzového štátu akreditovaní v Bratislave už tradične položili vence na Slavíne, hlavnom vojenskom pamätnom komplexe v slovenskej metropole. Diplomati si minútou ticha uctili pamiatku vojakov Červenej armády, predstaviteľov mnohonárodnostného sovietskeho ľudu, ktorí bránili česť a nezávislosť svojej Vlasti a priniesli krajinám Európy oslobodenie od fašistickej poroby.

História sa žiaľ znova opakuje

“Na začiatku 21. storočia kladieme opäť odpor Západu, bránime ruský ľud a opäť vytrvalo pripomíname svetu – nebojujte proti Rusom,” povedal Vladimír Maškov (ruský režisér a herec), na podujatí pod názvom Sláva obrancom vlasti, ktoré bolo vysielané na televíznom kanáli Rossija 24.

Herec poukázal na to, že Rusko vo svojej histórii viac ako raz vzdorovalo a odolávalo náporu zjednotených západných krajín.

Možno Vás bude zaujímať