V Severnom Osetsku zadržali špióna. Ukrajine poskytoval informácie o umiestnení vojenského vybavenia ozbrojených síl Ruskej federácie.

Obyvateľ jednej z krajín SNŠ (Spoločenstvo nezávislých štátov) bol zadržaný na hranici Ruska a Gruzínska za účasť na špionáži v prospech Ukrajiny. Informovala o tom tlačová služba FSB v Severnom Osetsku.

“V priebehu operačných pátracích opatrení ruskej FSB boli odhalené nezákonné aktivity 28-ročného občana jednej z krajín SNŠ zapojených do špionáže. Pri prechode cez hraničný bod Upper Lars bol podozrivý zadržaný,” uvádza sa v správe.

Neskôr muž poskytol korešpondenciu uloženú vo svojom mobilnom zariadení, z ktorého obsahu vyplývalo, že na ukrajinskú stranu preniesol informácie o umiestnení vojenského vybavenia ozbrojených síl Ruskej federácie a poslal fotografie a videá kontaktnej osobe.

Vyšetrovacie oddelenie FSB Ruska pre Severné Osetsko začalo a vyšetruje trestné konanie proti zadržanej osobe na základe prvkov trestného činu stanoveného v článku 276 Trestného zákona Ruskej federácie (“špionáž”). 

Zdroj: TACC

Možno Vás bude zaujímať