V zajtrajšom programe rokovania vlády SR nie je zahrnutý bod na odvolanie generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu. R.Takáč (SMER-SSD) sa pýta “PREČO?!”

V programe rokovania vlády SR dňa 31. mája 2023 nie je bod na odvolanie generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF) Jána Marosza. Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie v pondelok 29. mája 2023 uznesením vyzval generálneho riaditeľa SPF, aby sa zdržal akýchkoľvek krokov v rámci organizačných zmien na úrade.

„S prihliadnutím na množstvo prešľapov a aj na schválené uznesenie poslaneckého výboru vyzývam ministra pôdohospodárstva, prof. Jozefa Bíreša, aby na zasadnutí vlády predložil návrh na okamžité odvolanie generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu,“ apeluje člen Výboru a podpredseda strany SMER – SSD Richard Takáč.

„Je neprijateľné, aby reakciou na kritiku zo strany samotného Jána Marosza bol útok na poslancov naprieč politickým spektrom, tak opozičných, ako aj koaličných. To, že poslanci upozorňujú na chaos a deštrukciu inštitúcie, neoprávňuje jej (stále) šéfa označovať poslancov za mafiu,“ dopĺňa Takáč.

Na vedenie Slovenského pozemkového fondu už bolo podané aj trestné oznámenie a rovnako tak urobili aj zamestnanci úradu. Generálny riaditeľ SPF Jána Marosz svojvoľne mení organizačnú a regionálnu štruktúru inštitúcie.

 

 

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *