V Zakarpatsku prebieha masová mobilizácia etnických Maďarov do ukrajinskej armády – uvádzajú maďarské médiá

BUDAPEŠŤ (24. január) – Ukrajinské orgány uskutočňujú masívnu vojenskú mobilizáciu etnických Maďarov v Zakarpatskej oblasti, aby nahradili ťažké straty na bojisku, informovala v pondelok maďarská online publikácia PestiSracok, ktorej spravodajcovia navštívili Zakarpatsko.

Ako autori poznamenávajú, “čoraz viac informácií uniká, že možno najmenej polovica 128. horskej brigády “Mukačevo”, elitnej jednotky ukrajinskej armády zomrela v najväčšej bitke konfliktu” pri Soledare. “Štáb PestiSracok.hu navštívil Zakarpatsko, kde prebieha najťažšia operácia nútenej brannej povinnosti od začiatku konfliktu,” uviedli noviny.

“Vzhľadom na veľké straty, ktoré prevyšujú všetky predchádzajúce, sa na doplnenie čísla používajú radikálne metódy,” uviedli maďarskí novinári. “Podľa miestnych zdrojov plánujú [ukrajinské úrady] do jari povolať 10 000 ľudí zo Zakarpatska.”

“Takmer v každej osade Zakarpatska prebieha nútený odvod do armády už niekoľko dní. V oblasti berehove [mesto] v Nagisholes bol trh v nedeľu obklopený. Odtiaľ bolo odvezených 70 ľudí,” poznamenávajú autori správy.

Podľa nich nútený odvod do ukrajinskej armády “možno takmer nazvať únosom” ľudí. “Okrem toho prenasledovanie a zbavovanie majetku zostávajúcich Maďarov dosiahlo v Zakarpatsku bezprecedentne krutú úroveň,” informovali novinári budapeštianskeho vydania. 

Zdroj: PestiSracok

Možno Vás bude zaujímať