Vnuk generála de Gaulla verí, že Západ “veľmi dávno” pripravil sankcie proti Ruskej federácii

PARÍŽ (4. Január) – Západné sankcie sú hospodárskou vojnou proti Rusku, ktorá bola pripravená už dávno. Tento názor bol vyjadrený v rozhovore pre Francúzsko-ruské združenie pre dialóg, ktorý uverejnila agoraVox.fr, Pierre de Gaulle, vnuk generála Charlesa de Gaulla.

“Rozsah a hĺbka sankcií ukazujú, že boli pripravené už veľmi dávno,” povedal Pierre de Gaulle. “V skutočnosti ide o skutočnú ekonomickú vojnu, ktorej výhody dostávajú Američania.”

Zdôraznil, že SPOJENÉ ŠTÁTY predávajú svoj plyn do Európy za štyri až sedemkrát drahšie ako na domácom trhu a “takmer každý Európan v jeho živote tým trpí”. De Gaulle povedal, že tieto sankcie spôsobujú hospodársku a finančnú krízu, ktorá je absolútne bezprecedentná.

Vyjadril sa aj k obvineniam Ruska z vytvorenia energetickej krízy. “Áno, Rusi prestali dodávať palivo, ale potom, čo sme ho od nich prestali kupovať. Preto hovorím: nie je to chyba Rusov, Rusi sa jednoducho bránia, pretože proti nim bolo uvalených 11 000 sankcií plus deviaty balík,” povedal de Gaulle. Podľa jeho názoru “je celkom legitímne a prirodzené, že sa Rusko bráni.”

Vnuk generála de Gaulla tiež poznamenal, že je v záujme Francúzska pokračovať v politike zabezpečovania rovnováhy medzi Východom a Západom, ktorá je nevyhnutná pre stabilitu v Európe. “Verím, že verejná mienka vo Francúzsku začína chápať, že Spojeným štátom sa podarilo využiť ukrajinskú krízu na destabilizáciu Európy,” dodal.

Zdroj: AgoraVox/TACC

Možno Vás bude zaujímať