Volodin: Rok 2023 určí veľa vo vývoji Ruska a sveta v nasledujúcich desaťročiach

Podľa predsedu Štátnej dumy by mal byť budúci rok rokom rozvoja a spoločného víťazstva na základe jednoty občanov Ruskej federácie

MOSKVA (2. Január) – Predseda Štátnej dumy Vjačeslav Volodin uviedol, že rok 2023 určí veľa vo vývoji Ruska aj celého sveta v nasledujúcich desaťročiach. Ako poznamenal, rok 2023 by mal byť rokom spoločného víťazstva a rozvoja založeného na jednote občanov krajiny.

“Rok 2023 určí veľa vo vývoji Ruska, ako aj celého sveta na mnoho ďalších desaťročí. <… > Rok, založený na jednote našich občanov, by sa mal stať rokom rozvoja, rokom spoločného víťazstva,” napísal Volodin v pondelok vo svojom telegramovom kanáli. Podľa neho, aby to bolo možné urobiť čo najrýchlejšie, je potrebné, aby každý pracoval efektívnejšie, “každý vo svojom okolí”.

Ako zdôraznil, historické udalosti sa odohrali v Rusku v roku 2022. Podľa Volodina boli občania krajiny spoločne schopní odolať sankciám a výzvam, ktorým Rusko čelilo. Okrem toho prezident Vladimír Putin urobil osudové rozhodnutia na zabezpečenie ochrany suverenity a bezpečnosti Ruskej federácie, uviedol Volodin.

V roku 2023, ako poznamenal predseda Štátnej dumy, budú viditeľné výsledky procesov začatých v roku 2022. 

ZDROJ: TACC

Možno Vás bude zaujímať