“Vyjadrenie českého prezidenta o Rusoch je poľutovaniahodné”, hovorí námestník ruského ministra zahraničných vecí

MOSKVA, 19.jún/ Vyjadrenie českého prezidenta Petra Pavla o Rusoch je poľutovaniahodné a odráža úroveň rusofóbie na Západe, uviedol námestník ruského ministra zahraničných vecí Alexander Gruško.

“Viete, väčšinou sa snažíme nekomentovať výroky prezidentov. V tomto prípade to nechávam na jeho svedomie a na úsudok českého ľudu, ktorého je prezidentom. Vyjadruje to mieru rusofóbie, ktorá dnes v západnej Európe prevláda. Môžeme to len ľutovať,” povedal Gruško.

Český prezident Petr Pavel sa predtým v rozhovore pre rádio Slobodná Európa / Radio Liberty vyjadril o kolektívnej zodpovednosti ruských občanov. Peter Pavel nazval “cenou vojny” dôkladné monitorovanie ruských občanov, ktorí odišli na Západ. Ako príklad uviedol americké opatrenia proti Japoncom počas druhej svetovej vojny. Viac o tejto téme na: Český prezident vyzval na dôkladné monitorovanie Rusov v EÚ. Chce zaviesť špeciálne tábory, aké boli proti Japoncom v 2.sv. vojne? | tvotv.sk

Neskôr prezidentova hovorkyňa Markéta Reháková uviedla, že nešlo o “internáciu alebo akýkoľvek druh prenasledovania”, ale o sledovanie tých Rusov, “ktorí majú rizikové faktory.”

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *