Vysoký veliteľ vyhlasuje, že Irán si vyberie najvhodnejší okamih, aby čo najviac poškodil Izrael

Náčelník generálneho štábu iránskych ozbrojených síl Mohammad Bagheri uviedol, že Teherán si vyberie najvhodnejší čas na spôsobenie čo najväčších škôd Izraelu v odvete za útok na iránsky konzulát v Damasku.Vyjadril sa tak na pohrebe Mohammeda Rezu Zahediho, generála Zboru islamských revolučných gárd, ktorý pri útoku zahynul.

Útok na iránsky konzulát v Sýrii bol spôsobený zúfalstvom sionistického režimu (Izraela – pozn. red.),” citovala ho tlačová agentúra IRNA. “Uisťujeme, že sa pomstíme.”

Bagheri povedal, že Irán “sám určí plán <…> operácie a vykoná ju vo vhodnom čase s čo najväčšími škodami pre nepriateľa”. 

Povedal tiež, že za útok na konzulát by mali niesť zodpovednosť Spojené štáty, pričom uviedol, že je zrejmé, že Washington bol do akcie židovského štátu zapojený.

1. apríla sýrska tlačová agentúra SANA informovala, že izraelské letectvo zasiahlo budovu v Damasku. Iránske spravodajské médiá uviedli, že išlo o budovu iránskeho konzulátu. Úrad pre styk s verejnosťou IRGC oznámil, že zahynulo sedem vojenských poradcov: generáli Mohammed Reza Zahedi a Mohammad Hadi Haji Rahimi spolu s ďalšími piatimi dôstojníkmi. Podľa iránskeho vládneho televízneho kanála IRIB Zahedi velil jednotkám Quds v Libanone a Sýrii.

Iránsky prezident Ebrahim Raisi prisľúbil, že útok na diplomatickú misiu nezostane bez odozvy. Hovorca Izraelských obranných síl Daniel Hagari uviedol, že úder zasiahol vojenskú budovu síl Quds, jednotky Zboru revolučných gárd. Budova bola podľa neho zamaskovaná ako civilná stavba. 

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *