Zadržaný Srb podozrivý z terorizmu, uvádza minister obrany samozvaného Kosova

Podľa kosovského ministra vnútra Dželjalja Svečlja bol Dejan Pantić zadržaný pre podozrenie z “organizovania teroristického útoku v severnom Kosove.”

Minister vnútra takzvaného Kosova Dželjalj Svečlja oznámil, že na hraničnom priechode Jarinje bol dnes Dejan Pantić (bývalý policajt a etnický srb) zatknutý pre podozrenie, že “zorganizoval teroristický útok v priestoroch Ústrednej volebnej komisie (CEC) v severnom Kosove”.

Svečlja na Facebooku uviedol, že Pantić je podozrivý z údajného “teroristického činu a útoku na ústavný poriadok” samozvaného štátu, uvádza portál “Kosovo Online”.

“Podľa svedectva kosovskej polície zadržaná osoba zorganizovala teroristický útok v priestoroch CEC na severe krajiny, keď boli napadnutí príslušníci CEC a policajti. Pantić je obvinený z teroristických činov a útoku na ústavný poriadok. Svečlja uviedol, že “extrémistické skupiny, aby zabránili výkonu spravodlivosti, zorganizovali blokádu niektorých ciest a inštaláciu barikád v Leposaviči, Zveči a Zubinskom Potoku” a vyzval všetkých občanov, aby zachovali mier, najmä občanov srbskej národnosti, aby sa nestali súčasťou organizácií zločineckých skupín na severe, ako uviedol.

“Inštitúciám Kosovskej republiky nič nemôže zabrániť v tom, aby zaistili bezpečnosť občanov bez rozdielu a postavili všetkých porušovateľov zákona pred súd,” dodal.

Po tom, čo bol dnes v Jarinje zatknutý Dejan Pantić, sa stovky Srbov zhromaždili na severe Kosova a Metohije a postavili barikády.

Jedna je zriadená v Leposaviči, druhá v Sočamici a na tretej nákladné vozidlá sa nachádzajú pri výjazde z Leposaviča do Jarinje, uvádza reportér webovej stránky RT Balkan.

Tímy EULEX prišli ku barikádam v Leposaviči a členovia poľského kontingentu KFOR sa nachádzajú 150 metrov od miesta, kde boli postavené barikády v Rudare.

Srbi hovoria, že zatknutý Pantić je bez škvrny v jeho kariére, ako aj to, že sa nezúčastnil vojny v Kosove a Metohiji a že nechcú dovoliť, aby ho odviezli do Prištiny.

Zdroj: RT Balkan

Možno Vás bude zaujímať