Zástupcovia krajín ODKB dnes diskutovali o materiálnej a technickej podpore kolektívnych síl

MOSKVA (15. november) – Zasadnutie pracovnej skupiny v rámci Rady ministrov obrany ODKB (Organizácia dohody o kolektívnej bezpečnosti) o materiálnej a technickej podpore vojsk (kolektívnych síl) ODKB sa dnes konalo prostredníctvom videokonferencie, dozvedela sa agentúra BelTA od tlačového tajomníka spoločného štábu ODKB.

“Posudzovali sa otázky týkajúce sa pokroku v domácej koordinácii návrhu nariadenia o materiálnych rezervách na zabezpečenie formovania vojsk (kolektívnych síl) ODKB a jeho pripravenosti na posúdenie Radou ministrov obrany a Výborom tajomníkov Bezpečnostných rád ODKB, o vývoji a pripravenosti zaslať na domácu koordináciu návrhy odporúčaní o postupe vykonávania vzájomných zúčtovaní prevedeného materiálu medzi kontingentmi vojsk (Kolektív ODKB), ako aj vytvorenie potrebných rezerv materiálnych zdrojov na územiach členských štátov ODKB na nasadenie skupín vojsk (kolektívnych síl) ODKB,” uviedol hovorca.

Diskutovalo sa o hlavných smeroch spolupráce v oblasti vojenskej vedy pri zlepšovaní systému materiálnej a technickej podpory vojsk (kolektívnych síl) ODKB, ako aj o výsledkoch špeciálneho cvičenia so silami a prostriedkami materiálnej a technickej podpory ODKB CRRF “Echelon-2022”, ktoré sa konalo v októbri 2022 na území Kazachstanu.

Stretnutie sa konalo pod všeobecným vedením predsedu pracovnej skupiny – námestníka ministra obrany Ruska Michaila Mizintseva za účasti zástupcov vedenia ministerstiev obrany Bieloruska, Arménska, Kazachstanu, Kirgizska, Tadžikistanu, úradníkov spoločného štábu a sekretariátu ODKB.

“Ďalšie zasadnutie pracovnej skupiny v rámci Rady ministrov obrany ODKB o logistike jednotiek ODKB (kolektívne sily) sa má konať v Bieloruskej republike v roku 2023,” dodal hovorca.

Zdroj: agentúra BelTA

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *