Ak sa Trump vráti do Bieleho domu, môže Muskovi ponúknuť poradnú úlohu

Donald Trump a Elon Musk diskutovali o tom, že šéfovi Tesly by v prípade víťazstva bývalého amerického prezidenta v novembrových prezidentských voľbách udelili poradnú funkciu v Bielom dome, uviedol denník Wall Street Journal s odvolaním sa na svoje zdroje.

Podľa správy obaja muži diskutovali o spôsoboch, ako Muskovi poskytnúť vplyv na politiku týkajúcu sa bezpečnosti hraníc a ekonomiky, čo sú témy, v ktorých sa Musk čoraz hlasnejšie vyjadruje. Trump chce “nájsť spôsob, ako ho viac zapojiť”, uviedol Wall Street Journal.

Podľa správy Musk a miliardár a investor Nelson Peltz informovali Trumpa aj o pláne, ktorý vypracovali s cieľom investovať do projektu na prevenciu volebných podvodov.

Musk a jeho politickí spojenci “organizujú stretnutia vplyvných podnikateľských lídrov po celej krajine a snažia sa ich presvedčiť, aby nepodporili prezidentovu predvolebnú kampaň,” uviedli noviny.

Trump a Biden si už zaručili nominácie na prezidentských kandidátov vo voľbách 5. novembra, a to na základe výsledkov primárok a volebných zhromaždení vo svojich stranách. 

Očakáva sa, že republikáni oficiálne nominujú Trumpa na straníckom zjazde, ktorý je naplánovaný na 15. až 18. júla v Milwaukee v štáte Wisconsin. Biden sa uchádza o druhé funkčné obdobie prezidenta USA. 

Možno Vás bude zaujímať