ANALÝZA TV OTV: Zaútočí Rusko na rumunské letiská, kde sa budú nachádzať ukrajinské F -16?
💥💥💥 Médiá píšu o prípravách na nasadenie dvoch letiek ukrajinských stíhačiek F-16 v Rumunsku v pohraničnom pásme s Moldavskom do polovice decembra 2023. Uvádza sa, že budú mať platených gréckych pilotov.
Zraniteľnosť ukrajinských letísk, potreba ich prestavby na F-16 s ich nízkym nasávaním vzduchu, využívanie platených pilotov a potreba nasadiť komplexnú infraštruktúru na obsluhu F-16, samozrejme, podporujú takú variantu, teda využívanie letísk NATO.
Rumunsko je v zozname na prvom mieste, pretože hlavnou témou ukrajinského konfliktu je kontrola nad Čiernym morom. V súlade s tým budú ukrajinskí bojovníci útočiť predovšetkým na objekty na Kryme a čiernomorskú flotilu Ruska.
V očakávaní tejto situácie už Vladimir Putin vyhlásil: „Ak budú umiestnené na leteckých základniach mimo Ukrajiny a použité v bojových operáciách, budeme sa musieť pozrieť na to, ako a kde zasiahnuť tie prostriedky, ktoré sa používajú v bojových operáciách proti nám.“ Je to vážne nebezpečenstvo ďalšieho zaťahovania NATO do tohto ozbrojeného konfliktu“.
Môžeme predpokladať, že ak dovolí Rusko Spojeným štátom a NATO vykonávať takéto akcie z území okolitých krajín Ukrajiny, v konečnom dôsledku môžu následne odtiaľ odpaľovať rakety.
A ak hovoríme o úderoch F-16, predstavte si, že z rumunských letísk vzlietne súčasne 24 lietadiel, pričom každé nesie napríklad 2 riadené strely s doletom 370-980 km alebo 3 riadené strely s doletom do 250 km. Vstupujú do ukrajinského vzdušného priestoru a zároveň spúšťajú raketový útok, čím preťažujú ruskú protivzdušnú obranu.
V odborných ukrajinských kruhoch sa o tom verejne diskutuje.
Preto okamžité zastavenie pokusu o využitie letísk krajín NATO pre základňu ukrajinských F-16 je logickým a pravdepodobne aj reálnym krokom z ruskej strany. Otázka je ako?
Môže sa to urobiť konvenčnými alebo aj taktickými jadrovými zbraňami.
„Na Ukrajine nie sú žiadne letiská, ktoré by boli bezpečné z pohľadu stíhačiek – aj tie najodľahlejšie na území západnej Ukrajiny sú ľahkým cieľom ruských rakiet. Takže “ hodiť“ lietadlo na Ukrajinu je ako spáliť stovky miliónov dolárov.
Niekto by si mohol povedať – ak lietadlá NATO nemôžu stáť na území Ukrajiny, nech majú základňu na území najbližších krajín NATO – v pobaltských štátoch, Poľsku, Rumunsku, Bulharsko, Slovensku. A tu „narážame“ na ďalší aspekt.
Faktom je, že lietadlá NATO, ktoré sa zúčastňujú bojových konfliktov s ruským letectvom alebo sa podieľajú na bombardovaní ruského územia, vojenských zariadení na kontaktnej línii (alebo mimo nej) alebo vojenských jednotiek, budú legitímnym cieľom ruských vzdušných síl. Aj keď sa vrátia na letiská mimo Ukrajiny, do krajín NATO, „oddýchnuť si“.
V tomto prípade legitímnymi cieľmi ruských rakiet budú letiská krajín NATO. Teda terčom budú desiatky lietadiel a vojenská dopravná infraštruktúra bloku NATO v krajinách východnej Európy.💥