“Boja sa o svoje teplé fleky, lebo vedia, že ľudia sa chystajú k referendu” – Škopcová (SNS)

Heger zbiera podpisy na novú 76 -tku, opozícia reaguje

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) začal u poslancov zbierať podpisy na podporu jeho vlády. Hegerovou ambíciou je zozbierať 76 hlasov, aby mohla vláda pokračovať do konca volebného obdobia v roku 2024. “Máme pripravené hárky, chceli by sme ich začať hneď od zajtra zbierať, aby sme sa tento týždeň pokúsili pozbierať 76 potrebných podpisov,” povedal Heger po pondelkovom rokovaní s Kollárom, na ktorom bol spolu s dočasne povereným ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽANO).

Táto správa nenechala opozičné strany imúnne. Spŕška kritiky prišla aj zo strany SNS.

Najnovšie sa v parlamente zbierajú podpisy, aby sa zostavila zase nová vláda. Boja sa o svoje teplé fleky, lebo vedia, že ľudia sa chystajú k referendu,” uviedla Zuzana Škopcová, okresná predsedníčka SNS.

SNS jednotné: “Jediná záchrana je referendum

K účasti na referende sa vyjadrili v týchto dňoch viacerí predstavitelia Slovenskej národnej strany (SNS) spolu s predsedom Andrejom Dankom a vyzdvihli dôležitosť zúčastniť sa referenda. Slovenská národná strana plne podporuje referendum, ktoré sa uskutoční 21.januára a vyzýva svojich sympatizantov, aby pristúpili k volebným urnám dňa 21.januára od 07:00- 22:00 hod.

“Veľmi dôležité je, aby si všetci uvedomili, že referendum, ktoré bude 21.januára je jedinou cestou ku skráteniu volebného obdobia týchto ľudí, ktorí tu vládnu. Sulík, Matovič, Kollár totiž opäť rokujú o tom, že tu budú vládnuť ďalej. Referendum môže znížiť kvórum, teda na skrátenie volebného obdobia v parlamente bude stačiť 76 hlasov,” uviedol Andrej Danko, predseda strany SNS.

Škopcová sa vyjadrila aj k 30.výročiu vzniku Slovenskej republiky. Kritizuje, že občanom neboli oslavy sprístupnené.

“Tak ako oslavy výročia SNP neboli prístupné verejnosti, tak ani pripomenutie si 30. výročia vzniku Slovenskej republiky… Asi týmto “špičkovým predstaviteľom” ušla pointa nielen pri výročiach ale i v slúžení občanom slovenského národa ako celku,” skonštatovala Zuzana Škopcová a zablahoželala slovákom k 30. výročiu Slovenskej republiky:

“Prajem hlavne rozum a srdce na správnych miestach, aby k sebe našli po toľkých rokoch čo najkratšiu cestu v každom z nás. Možno je to síce ťažké, ale pritom veľmi účinný a osvedčený recept našich múdrych predkov na spokojný život,” dodala v závere Škopcová.

Možno Vás bude zaujímať