BOSNA A HERCEGOVINA JE SÚČASŤOU MEDZINÁRODNEJ HRY!

Zdá sa, že informácie o potenciálnom ozbrojenom konflikte medzi Srbskom a Bosnou a Hercegovinou sú len ďalším krokom v rámci hybridnej vojny, ktorú vedú západné mocnosti proti prezidentovi Srbska Alexandrovi Vučićovi. Sú dôvodom otvorené a priateľské vzťahy Srbska s Ruskom a Čínou?

Bezpečnostný expert: Vidieť Vučićove snahy o zachovanie mieru!


Odborník na bezpečnosť a terorizmus Dzevad Galijaševič dnes povedal, že prezident Srbska veľmi dobre vie, že Bosniaci a Srbi vojnu nechcú a informácie, ktorými hlava srbského štátu disponuje, sú podľa neho správne.
Západ vidí islamistické snahy a politický radikalizmus, hovorí Galijašević a poukazuje na to:

“Vidíte tu jasné postoje, dokonca aj v regióne. Vidíte snahu srbského prezidenta Aleksandara Vučića o zachovanie mieru. Myslím si, že informácie, ktoré má Vučić sú správne. Veľmi dobre vie, že Bosniaci a Srbi nechcú vojnu.”

Je to geopolitické sprisahanie Západu

Galijaševič vo vyhlásení pre SRNA – Novinársku agentúra Republiky Srbskej uviedol, že Ústava Bosny a Hercegoviny bola zvrhnutá vôľou Západu v prospech islamistickej politiky v Sarajeve a že Bosna a Hercegovina je súčasťou medzinárodnej hry a „drzého západného geopolitického sprisahania“.

“Pokiaľ ide o skutočné problémy, všetko sa to začalo ešte pred podpisom Daytonskej dohody,” uviedol Galijaševič vo vyhlásení pre SRNU, pričom zdôraznil úlohu vysokých predstaviteľov, pretože ich výsledkom je konfliktná spoločnosť v Bosne a Hercegovine.

Teraz, zdôrazňuje, vidíme, že Republika Srbská musí myslieť na svoju bezpečnosť, a dokonca aj na zdravotnú bezpečnosť.

Srbsko podľa Galijaševića dokázala svoju serióznu politiku tým, že vrátila agentúru pre lieky Republiky Srbskej pod jurisdikciu Srbska.

Pre Republiku Srbskú je to podľa neho dôležitý krok.

Kto môže za demoláciu Ústavy Bosny a Hercegoviny?

Galijašević ďalej poukazuje na to, že „za demoláciu Ústavy Bosny a Hercegoviny nemôžu úradníci zo Srbska, pretože za demoláciu môže Západ“.

Dodal, že nezákonná je aj vláda Federácie Bosny a Hercegoviny.

Republika Srbská je jedna z dvoch entít, ktoré tvoria Federáciu Bosny a Hercegoviny. V slovenských médiách sa však často tento názov zamieňa s krajinou Srbsko a vytvára sa mylná predstava o konflikte medzi Srbskom a Bosnou a Hercegovinou.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *