Brazília: (VIDEO) Množstvo Bolsonarových stúpencov vyzýva na “federálnu intervenciu” v Riu na protest proti výsledku volieb – tvotv.sk

Mnoho stúpencov brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara vyšlo v stredu do ulíc v Riu de Janeiro a protestovalo proti prevzatiu moci novozvoleným prezidentom Luizom Inaciom Lulom da Silvom. Zábery ukazujú, ako demonštranti nesú transparenty a kričia slogany odsudzujúce výsledok volieb, ako napríklad “Federálna intervencia” a “Ozbrojené sily zachraňujú Brazíliu!”, zatiaľ čo niektorých z nich bolo vidieť plakať a modliť sa.

Stúpenci Bolsonara protestujú proti výsledku volieb, ktorí od stredy rána blokujú diaľnice na viac ako stovke miest, pričom na rozohnanie demonštrácií je nasadená polícia. Luiz Inacio Lula da Silva bol v nedeľu vyhlásený za víťaza prezidentského súboja, zatiaľ čo Bolsonaro nepriznal porážku. Vo svojom utorkovom prejave sľúbil, že bude dodržiavať ústavu, ale tiež uviedol, že “súčasné ľudové hnutia sú ovocím rozhorčenia a pocitu nespravodlivosti v súvislosti so spôsobom, akým prebiehal volebný proces”.

Lula vyhral s tesným rozdielom a získal 50,9 percenta hlasov v porovnaní s Bolsonarovými 49,1 percentami. Budúci prezident sa má ujať úradu 1. januára 2023.

Zdroj: agentúra Ruptly

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *