Srbské ozbrojené sily zostrelili nepriateľský dron vo vzdušnom priestore krajiny – tvotv.sk

BELEHRAD, 2. novembra – Ozbrojené sily Srbska zostrelili nepriateľský dron vo vzdušnom priestore krajiny. V stredu o tom informovalo ministerstvo obrany republiky.

“V súlade s rozkazom prezidenta republiky a najvyššieho vrchného veliteľa Aleksandra Vučića, < … > jednotky srbskej armády dnes popoludní po odhalení a eskorte neutralizovali komerčný dron pohybujúci sa z Kopaoniku do Rasky. Dron bol zostrelený s použitím elektronického boja v bezprostrednej blízkosti vojenských zariadení posádky mesta Raska,” uviedlo vojenské oddelenie vo vyhlásení.

Noviny Večernje novosti informovali, že ozbrojené sily Srbska hľadajú dron v oblasti Kopaoniku. Plánuje sa, že dron bude odhalený do štvrtka rána.

Už v utorok tento týždeň vydal srbský prezident Aleksandar Vučič rozkaz zničiť všetky nepriateľské bezpilotné vzdušné prostriedky na oblohe nad stredným Srbskom. V ten istý deň boli srbské ozbrojené sily uvedené do stavu vysokej pohotovosti z dôvodu situácie v Kosove a Metohiji. Minister obrany Miloš Vučević vysvetlil, že situácia v Kosove a Metohiji je napätá, Kosovčania začali implementovať rozhodnutie zakázať srbské poznávacie značky. Minister poznamenal, že nikto nechce bojovať, ale armáda je pripravená vykonať akúkoľvek úlohu.

Zdroj: Večernje novosti

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *