Bývalého brazílskeho prezidenta Bolsonara hospitalizovali s bolesťami brucha

Bývalého brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara hospitalizovali v pondelok v Orlande na Floride s “bolesťami brucha”, informovali noviny O Globo.

Táto správa prichádza deň po tom, ako Bolsonarovi priaznivci zaútočili na vládne budovy v Brazílii na protest proti novému prezidentovi Luizovi Inaciovi Lulovi da Silvovi. Súčasťou nepokojov boli aj demonštranti, ktorí zaútočili na brazílsky najvyšší súd, kongres a prezidentský palác.

Brazílskym úradom sa v nedeľu večer podarilo opäť prevziať kontrolu nad vládnymi budovami. Brazílske médiá informovali, že až 1200 protestujúcich bolo zatknutých a zadržiavaných v sídle brazílskej armády neďaleko hlavného mesta.

Bolsonaro mal v minulosti zdravotné problémy, bol niekoľkokrát hospitalizovaný pre črevné blokády. Utrpel poškodenie čriev, keď bol bodnutý na predvolebnom mítingu v roku 2018.

Bolsonaro nikdy nepripustil porážku a odmietol sa zúčastniť na inaugurácii svojho nástupcu. Na Floridu odletel dva dni pred zložením prísahy nového prezidenta.

Bolsonaro poprel akúkoľvek účasť na nepokojoch a vydal vyhlásenie, v ktorom odsúdil násilie.

“Pokojné demonštrácie v rámci zákona sú súčasťou demokracie. Vandalizmus a invázia do verejných budov, ako sú dnešné činy, a ako tie, ktoré praktizovala ľavica v rokoch 2013 a 2017 sú však výnimkou,” napísal Bolsonaro vo vyhlásení podľa The Wall Street Journal.

ZDROJ: www.foxnews.com

Možno Vás bude zaujímať