“Oni neriadia tento štát. Oni s ním bojujú” – konštatuje Čambal (SNS) po Hegerovom vyhlásení, že sa nevzdávajú.

V žiadnom prípade sa nevzdáme” – uviedol dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO), s tým, že začína u poslancov zbierať podpisy na podporu jeho vlády. V priebehu tohto týždňa chce zozbierať potrebných 76 podpisov a predložiť ich prezidentke Zuzane Čaputovej.

Podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Zdenko Čambal na toto vyhlásenie reagoval: “Takže oni neriadia tento štát. Oni s ním bojujú. Oni sú OĽaNO. Strany tzv. vládnej koalície robia všetko, aby im štátne dotácie pre strany a výplaty pre ich členov z našich daní zostali aj v roku 2023.”

Zdenko Čambal, podpredseda SNS

Podpredseda strany dodáva, že je “úžasnou drzosťou voči národu tvrdiť, že je nezmyslom vystaviť krajinu v tomto čase riziku predčasných volieb. Z toho vyplýva, že názor občanov je pre vládu a jej ministrov nezmyslom. My všetci sme pre túto vládu rizikom. My sme sa venovali rodinám a títo páni a tieto dámy sa venovali zákulisným rokovaniam aj medzi sviatkami. Dokonca natoľko zákulisným, že bývalý člen štvorkoalície, s ktorého hlasmi sa v týchto intrigách počíta, o tom ani nevedel. Dokonca túto stranu vraj nikto ani neoslovil. “

SaS podľa Hegera deklarovala, že ich cieľom bolo, aby líder OĽANO Igor Matovič odišiel z vlády. “Dnes Igor Matovič nie je ministrom, takže nevidím tam prekážku toho, aby 76-ku podporili,” povedal s tým, že SaS ako jeden z možných scenárov uvádzala aj novú 76-ku poslancov. SaS v pondelok informovala, že na rokovania o novej 76-ke ju nikto neoslovil. 

Čambal uvádza, že občanov Slovenskej republiky je úplne jedno, ktorý z ministrov sa presunul z vlády do parlamentu a ktorý z premiérov a expremiérov je momentálne povereným premiérom vlády v demisii.

“Občanov tejto republiky zaujíma, kedy tento cirkus skončí,” uzatvoril Čambal.

Možno Vás bude zaujímať