CNN informovala o strate 15% amerických obrnených vozidiel Bradley

Ozbrojené sily Ukrajiny stratili 15% všetkých obrnených vozidiel Bradley dodaných Spojenými štátmi. Informovala o tom v pondelok televízia CNN s odvolaním sa na údaje holandského portálu Oryx, ktorý analyzuje informácie z otvorených zdrojov.

Podľa týchto informácií bolo v posledných dňoch zničených, poškodených alebo opustených 16 zo 109 amerických obrnených vozidiel. Analytici tvrdia, že vzhľadom na rozsah nepriateľských akcií a dĺžku frontu sa takéto straty očakávali. Podľa Oryx stratili ozbrojené sily Ukrajiny od februára 2022 najmenej 3600 kusov vojenskej techniky.

Spravodajkyňa rozhlasovej stanice “Hlas Ameriky” Carla Babbová s odvolaním sa na hovorkyňu Pentagonu uviedla, že Spojené štáty by mohli v utorok oznámiť pridelenie nového balíka vojenskej pomoci Ukrajine, ktorý bude okrem iného zahŕňať obrnené vozidlá Stryker a Bradley, ako aj muníciu.

Ako informovalo ruské ministerstvo obrany, ukrajinské sily podnikali od 4. júna neúspešné útočné pokusy, pričom utrpeli straty na ľuďoch a technike. Ruský minister obrany Sergej Šojgu 6. júna uviedol, že za tri dni ruské jednotky odrazili všetky pokusy o “dlho sľubovanú ofenzívu” ozbrojených síl Ukrajiny, pričom straty ukrajinskej strany dosiahli 3 715 ľudí. Ako vyplýva z materiálov agentúry Bloomberg, Západ uznáva značné straty Ozbrojených síl Ukrajiny. Noviny Politico s odvolaním sa na predstaviteľov washingtonskej administratívy zároveň napísali, že ďalšia pomoc Kyjevu závisí od úspechu protiofenzívy.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *