Dnes by mal Dr. Gustáv Husák 110 rokov

Od narodenia Dr. Gustáva Husáka, politika, bývalého prezidenta Československej socialistickej republiky (ČSSR) a generálneho tajomníka Ústredného výboru Komunistickej strany Československa (ÚV KSČ) uplynulo 110 rokov.

Dnes by mal Dr. Gustáv Husák 110 rokov. V mene SNS sme položili veniec na znak úcty na cintoríne v Dúbravke. Česť jeho pamiatke,” napísal dnes Andrej Danko, predseda SNS na sociálnej sieti Facebook.

Gustáv Husák sa narodil 10. januára 1913 v Dúbravke. Bol československý politik slovenského pôvodu, vrcholný predstaviteľ vládnucej Komunistickej strany Československa a v rokoch 1975-1989 ôsmy prezident Československa.

Bol to československý prezident, človek, ktorý si vytrpel svoje. Máme sa čo od neho učiť. Učme sa od neho, čo urobil dobre a vyvarujme sa tomu, čo urobil zle. Patrí mu česť a sláva, patrí mu úcta, pretože bez ľudí ako on by naše krásne Slovensko nemalo pevné základy,” dodal predseda Danko.

“Pán Dr.Husák bol človek, ktorý prešiel od vysokých štátnych funkcií až po väzenie. Napriek tomu obetoval svojmu štátu a národu všetko, nikdy nezabudol, že pochádza z tohto krásneho miesta z Dúbravky a ja som veľmi hrdý, že som v mene Slovenskej národnej strany mohol tu dnes skloniť hlavu a vzdať mu úctu,” ukončil Danko.

Možno Vás bude zaujímať