Dokumenty, ktoré sa našli na Ukrajine, naznačujú, že Pentagon chcel za pomoci americkej armády testovať neregistrované liečivá na africkom obyvateľstve

Pentagon plánoval využiť svoje biolaboratóriá v Afrike na testovanie neregistrovaných liekov na miestnom obyvateľstve, uviedol v utorok náčelník ruskej jednotky radiačnej, chemickej a biologickej ochrany generálporučík Igor Kirillov.

Podľa Kirillova dokumenty, ktoré sa našli na Ukrajine, naznačujú, že Pentagon plánoval použiť americkú armádu na testovanie neregistrovaných liečiv na miestnom obyvateľstve a potom ich predložiť na schválenie dozorným orgánom „v záujme takzvanej veľkej farmácie (BIG PHARMA).” Na tieto účely sa plánovali využiť jej biolaboratóriá a agentúry, ako je Metabiota.

“Všimnite si obchodnú ponuku spoločnosti Metabiota s označením ‘dôverné’, ktorá sa našla medzi dokumentmi v jednom z biolaboratórií na Ukrajine. Ponuka je adresovaná Ústavu pre výskum infekčných chorôb armády Spojených štátov amerických a týka sa školenia špecialistov na infekčné choroby v Keni a Ugande.” Dokument dokazuje, že Agentúra na zníženie obranných hrozieb (DTRA) a Ministerstvo vnútornej bezpečnosti boli zapojené do štúdia patogénov v afrických krajinách, zatiaľ čo Americká agentúra pre medzinárodný rozvoj a viaceré štruktúry Európskej únie boli zapojené do prípravy, tieto aktivity vyzerajú ako ‘humanitárna spolupráca’,“ povedal na brífingu o analýze dokumentov týkajúcich sa vojenských biologických aktivít Spojených štátov.

Okrem toho sa podľa jeho slov našli dôkazy o tom, že Metabiota sa podieľala na štúdiu vírusu vtáčej chrípky H7N9 a že hrala vedúcu úlohu pri realizácii projektu Predict na štúdium nových typov koronavírusov. “Opakovane sme poukazovali na väzby spoločnosti so synom úradujúceho prezidenta USA Hunterom Bidenom a vládnymi organizáciami. Zástupcovia Metabioty priznávajú, že v skutočnosti vytvárajú väzby, aby zabezpečili prácu Pentagonu a ďalších amerických agentúr v zahraničí,“ dodal Kirillov.

Uviedol tiež, že ukrajinské vedecké a technologické centrum a ďalší dodávatelia Pentagonu sa na týchto aktivitách aktívne podieľajú.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *