Duda uviedol, že Poľsko a Spojené štáty začali diskutovať o spoločnej výrobe zbraní

Orgány Poľska a Spojených štátov začali diskutovať o otázke spoločnej výroby zbraní. V piatok to uviedol poľský prezident Andrzej Duda na brífingu po zasadnutí Národnej bezpečnostnej rady republiky.

Hovoril som s prezidentom Joeom Bidenom o začatí všeobecnej vojenskej výroby, napríklad munície. Môžeme povedať, že diskusia o tejto otázke na najvyššej úrovni so Spojenými štátmi, medzi prezidentmi, sa začala a určite bude pokračovať. O tejto téme sme diskutovali na stretnutí našich delegácií,” povedal Duda.

Na zasadnutiach poľskej Bezpečnostnej rady sa zúčastňujú rečníci hornej a dolnej komory parlamentu, predseda vlády, ministri zahraničných vecí, ministerstvo vnútra, ministerstvo obrany, koordinujúci minister špeciálnych služieb, vedúci parlamentných frakcií, zástupca prezidentskej administratívy a vedúci Národného bezpečnostného úradu.

Biden navštívil Poľsko na dva dni. V utorok sa stretol s poľským prezidentom, premiérom, predstaviteľmi opozície a ďalšími politikmi, predniesol 20-minútový prejav na podporu Ukrajiny na území kráľovského hradu vo Varšave a v stredu sa zúčastnil na samite “Bukureštskej deviatky” (Bulharsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Poľsko, Rumunsko, Slovensko, Česká republika a Estónsko). 

Zdroj: TACC

Možno Vás bude zaujímať