VIDEO: “Všetky životy sú na nezaplatenie” – ruský veľvyslanec zastavil ukrajinský pokus obmedziť minútu ticha na “obete agresie.” Nebenzia vyzval Bezpečnostnú radu OSN, aby si uctila všetky obete konfliktu od roku 2014.

Ruský veľvyslanec pri OSN Vasilij Nebenzia počas piatkového zasadnutia Bezpečnostnej rady prerušil začiatok minúty ticha a trval na tom, aby boli uctené “všetky životy”. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba uviedol, že sa majú “oplakávať životy a osudy rozbité Ruskom”. “Prosím všetkých, aby si minútou ticha uctili pamiatku obetí agresie,” povedal.

Keď sa však poslanci postavili, Nebenzia upútal pozornosť predsedu BR OSN – maltského ministra zahraničných vecí Iana Borga – a ujal sa slova, aby uviedol, že ide o spomienku na všetkých, ktorí zomreli. “Vstávame , aby sme si uctili pamiatku všetkých obetí toho, čo sa stalo na Ukrajine, počnúc rokom 2014, všetkých tých, ktorí zahynuli, všetky životy sú na nezaplatenie, a preto povstávame, aby sme si uctili pamiatku všetkých,” povedal Nebenzia.

Po intervencii sa zdalo, že niektorí členovia sa zdráhajú znova sa postaviť, ale nakoniec povstali a zachovali minútu ticha.

Možno Vás bude zaujímať