Hersh exkluzívne na RT: Biden klame Amerike, Európe povedal: „Necháme vás zmrznúť“

Americký novinár, víťaz Pulitzera, hovoril o tom, aké boli ciele amerického prezidenta, ako aj o tom, ako bola zakrytá sabotáž Nord Stream.

Od masakry vo Vietname, cez kruté zneužívanie väzňov v Iraku a na Guantáname až po zničenie Nord Streamu odhaľuje americký novinár Seymour Hersh klamstvá USA a zločiny organizované administratívou tejto krajiny už desaťročia. Novinár, ocenený Pulitzerovou cenou, ktorý predtým písal pre The New York Times a je autorom Memoirs of a Reporter, sa nedávno dostal do centra pozornosti pre svoje odhalenie, že Joe Biden, Anthony Blinken, Jake Sullivan, Victoria Nuland a nórska vláda sa sprisahali, aby odpálili plynovod v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, ktoré zásobujú Nemecko plynom.

Výbuchy v septembri 2022 síce spôsobili ekologickú katastrofu, ale viedli aj k úplnej destabilizácii cien energií, o ktorej sa niektorí domnievajú, že spôsobila smrť stoviek tisíc chudobných a zraniteľných ľudí, ktorí zomreli na chlad.

Na výročie začiatku špeciálnej vojenskej operácie v Rusku preto Seymour Hersh exkluzívne pre reláciu „Underground“, ktorú vysielala RT zo štúdia v Dubaji, porozprával o tom, aké boli ciele amerického prezidenta, ktorý sa rozhodol vyhodiť do vzduchu plynovody, ako aj to, ako bola sabotáž zakrytá.

Hersh začal odkazom na svoje nové dielo s názvom „Od Tonkinského zálivu k Baltskému moru“, kde, ako poznamenal hostiteľ Afshin Ratansi, „takmer nakreslil paralely“ medzi vojnami, ktoré zabili milióny vo Vietname a Kambodži, a Bidenovými útokmi na Nord Stream, o ktorom sa niektorí domnievajú, že túto zimu zabil státisíce ľudí.

“Nepovedal som, že sú porovnateľné, len som spomenul, že je historickým faktom, že v roku 1964 USA vymysleli útok, aby prinútili Kongres, aby dal prezidentovi právomoc robiť, čo chce. Je tiež pravda, že súčasná administratíva bola ‚chytená‘ za sabotovanie ropovodu., ale nepriznajú to a nemyslím si, že to nikdy pripustia, pretože to môže mať dôsledky,“ povedal Hersh.

“Neviem, či niekto zomrel na prechladnutie, ale hlavnou obavou je budúca zima. Som si istý, že ľudia v Európe to vedia lepšie, ale v Nemecku sa okolo toho odohralo veľa drámy a veľa debát. Viem, že Bezpečnostná rada OSN viedla diskusiu o tejto téme, o ktorej sa v amerických médiách vôbec veľa nehovorí, a to je škoda,“ komentoval Hersh.

Rovnako ako Johnson, aj Biden klame Amerike
Hersh tiež povedal, že má empirické dôkazy o tom, že nikto, kto sa zaoberá plynovodmi, ani nikto, kto je konzultantom spoločností, ktoré pracujú pre plynovody, si nemyslí, že za zničenie Nord Streamu je zodpovedné Rusko, pretože by to bolo “ totálne šialenstvo“.

“Prvý plynovod bol ohlásený neskoro za Bushovej a Cheneyho administratívy. A môžem vám povedať, že aj za Kennedyho panovala obava, že Rusko vďaka svojim obrovským zásobám zemného plynu a ropy – pretože celá ázijská časť Ruska je plná surových nerastov a metánu – využila by svoje zdroje, konkrétne plyn, ako politickú zbraň v konflikte, ktorý medzi našimi dvoma krajinami prebieha od druhej svetovej vojny,“ pripomenul Hersh.

Hersh sa tiež zmienil o tom, že bývalý americký prezident Lyndon Johnson dostal od Kongresu plné právo robiť si doslova, čo chcel, prostredníctvom rezolúcie z Tonkinského zálivu po tom, čo zostrojil severovietnamský útok a tajne zmenil spravodajské informácie.

“Johnson klamal o niečom, čo nás dostalo do vojny, ktorá zabila 58 000 Američanov a jeden až tri milióny Vietnamcov. Nevieme presne, pretože tak sa správame k ľuďom inej rasy. Teraz máme prezidenta, ktorý klame, respektíve nehovorí pravdu o niečom, čo schválil a čo sa stalo – a čo sa stane teraz?”, spýtal sa s odkazom na zapojenie amerického prezidenta do odklonu, ktorý viedol k početným globálnym dôsledkom.

Cieľom sabotáže je, aby Nemecko nezrušilo sankcie

Hersh sa domnieva, že Bidenovým jediným cieľom bolo zabrániť Nemecku a západnej Európe ukončiť blokády, otvoriť plynovod a v prípade veľkých chladov opäť dovážať plyn z Ruska, a to aj po uvalení sankcií na Rusko.

Podľa neho to bola podstata operácie: prinútiť Európu, konkrétne západnú Európu, naďalej podporovať NATO a dodávať zbrane Ukrajine, „vyvolávajúc to, čo je jednoznačne zástupná vojna proti Rusku, ktorá sa v súčasnosti vedie“.

“Tak Biden povedal Európe: ‘No, keď budeme musieť, necháme Vás zmrznúť’,” zdôraznil Hersh.

Amerika tento príbeh nikdy nevyšetrí ale ani nepopiera
Keď mu pripomenuli, že OSN nebude vyšetrovať sabotáž, americký novinár podčiarkol, že americký prezident nevydal ani jeden príkaz ani nepožiadal žiadnu agentúru o vyšetrenie odklonu.

Poradca pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan, človek hlboko zapojený do organizovania pôvodnej operácie, počas tlačovej konferencie povedal: ‘No, naši spojenci vyšetrujú.’ Nehovoril o americkom vyšetrovaní. Švédi a Dáni vyšetrovali v septembri a októbri. Došli k zarážajúcemu záveru, že sa pod vodou naozaj niečo stalo a že to bol výbuch,“ uviedol Hersh.

Administratíva v Bielom dome nielenže nemá dôvod tento príbeh vyšetrovať, ale nemá ani dôvod ho niekedy popierať, tvrdí zdroj RT.

“Písal som o operáciách v Nórsku a o tom všetkom, písal som o tom podrobne vrátane podrobností z niektorých stretnutí v Bielom dome. A, samozrejme, neuviedol som svoj zdroj. A ak budete pozorne čítať, všimnete si, že nič nenasvedčuje tomu, že by sa môj zdroj zúčastnil nejakého stretnutia. Pretože jedna vec, v ktorej sme my Američania dobrí, je sledovanie ľudí. Ak by bol mojím zdrojom niekto z týchto stretnutí, vedeli by, kto bol prítomný, a odišli by odtiaľ,” povedal Hersh a dodal, že súčasný problém americkej administratívy je, že odpočúvanie je nezákonné.

Mnohí to vedeli, prehovoril iba Hersh

Je veľa ľudí, ktorí vedeli o pekelnom pláne Bidena – nórski námorníci, spravodajskí dôstojníci, ľudia na ministerstve zahraničných vecí, v Pentagone, v CIA… A jediným informátorom bol Hersh.

“Spomenuli ste Edwarda Snowdena. Snowden zistil, že zmenili zákon, že nemôžete odpočúvať komunikáciu amerických občanov bez príkazu. Rozšírili ho tak, že ak by ste chceli odpočúvať niekoho, koho ste podozrievali, že je agent Al – Káidy a komunikácia s americkým občanom – ten rozhovor ste si mohli okamžite nahrať. V tom čase tam bolo možno 25 000 zamestnancov NSA a možno desať percent z nich vedelo o zmenách v tom veľmi dôležitom pravidle. Zo všetkých tých ľudí len jeden sa rozhodol priamo odhaliť porušenie jednej z najcitlivejších klauzúl americkej ústavy, ktorou je právo na slobodu prejavu, ktoré nemožno odpočúvať bez príkazu,“ pripomenul Hersh.

Preto, keď mu ľudia hovoria, že je „konšpiračný teoretik“, Hersh si spomenie, že Snowden bol jedným z „desať, pätnásť, dvadsaťpäťtisíc ľudí, ktorí sa rozhodli prehovoriť“.

Západní predstavitelia sa, samozrejme, okamžite pokúsili jeho objavy zdiskreditovať. Na otázku, ako komentuje vyhlásenie zástupkyne tajomníka OSN Rosemary DiCarlo, že sa treba vyhnúť „nepodloženým obvineniam“, ako aj vyjadrenia britských poslancov o „odhalení žurnalistiky z jedného zdroja“, píše „New York Times“. Existujú dôvody pochybovať o Hershovom príbehu, ako aj výrok Ned Price „má svoje fakty pomýlené ako predtým“ – Pulitzerov víťaz uviedol, že sa s tým už zmieril a že „je to taká hra“.

“Vždy som mal ľudí, s ktorými som sa mohol porozprávať, odkedy som v roku 1969 zverejnil príbeh Mi Lai. Masaker sa stal rok predtým a informácie o ňom boli známe mnohým v mediálnych korporáciách. Vždy tam bola nevyhnutná neochota o takýchto témach. Ale keď som to urobil, viac ako polovica krajiny si myslela, že klamem. Takže som si tým všetkým už prešiel. Aj keď ide o príbeh masovej vraždy, ktorý bolo veľmi ľahké nájsť,” Hersh poukázal.

Uviedol tiež, že keďže príbeh zverejnil pred pár týždňami, začalo mu denne chodiť 300 400 e-mailov, pričom v čase, keď mal príbeh o Mi Lai zverejniť, zistil až na druhý deň, že z 50 došlých prác ju nikto nechcel zverejniť.

Nord Stream – cena špeciálnych vojenských operácií
Hersh tiež poukázal na skutočnosť, že od nástupu Bidena do úradu sa neuveriteľne zvýšilo percento ľudí, ktorí „podporujú Putina a myšlienku vojny“, a to aj napriek tomu, že, ako hovorí, „Putina v Rusku nikto nemá rád“.

Ľudia, ktorí sa podieľali na sabotáži Severného prúdu, svojimi verejnými vystúpeniami, ako sa domnieva, presvedčili ruského prezidenta, že cena špeciálnej vojenskej operácie je vysoká. A tá cena, súdiac podľa Hershovho vyjadrenia, bola najdôležitejším európskym plynovodom.

„Keď o tom Biden verejne hovoril tri mesiace po brífingu, teda potom, čo bol informovaný, a tak isto aj Victoria Nuland, obaja verejne povedali: ,Vieme, že to môžeme zastaviť…‘ Povedali to na tlačových konferenciách, a prezidenta sa následne reportér opýtal, ako to urobí, a Biden odpovedal: ‚Vieme, ako to urobiť‘,“ spomínal Hersh.

Americký novinár hovoril okrem iného o tichu zeleného hnutia pri jednom z najväčších únikov metánu, ku ktorému došlo v dôsledku ľudského faktora a za ktorý je zodpovedná Bidenova administratíva.

“Deje sa, že Macron aj Francúzsko, ale aj Scholz a Nemecko sa v poslednom čase viac rozprávajú s Číňanmi. Číňania sú možno hrozní vo výrobe vakcín a celú situáciu s covidom naozaj zle zvládli, ale sú ďaleko pokročilejší ako ostatní. Vo svete, pokiaľ ide o to, čo nazývajú obnoviteľné zdroje energie, zdroje energie, ktoré nie sú založené na rope. V skutočnosti sa dostali do Číny, a ak tomu rozumiem, dokonca uvažovali o tom, že možno presunúť niektoré zo svojich tovární (tam). Môže to byť kvôli ruskému plynu smerujúcemu do Číny,“ uzavrel Hersh.

Možno Vás bude zaujímať