gen.v.v. J. Viktorín : “Všetci, ktorí majú iný názor než odvolaná koalícia a mainstream sú okamžite zaradení do kategórie – hoaxy a dezinformátori”

gen. PhDr. Jozef Viktorin

Gen. v.v. Jozef Viktorín, expert na vojenskú diplomaciu a legislatívu, predseda Odborného tímu pre obranu hnutia REPUBLIKA uviedol, že je príznačné pre toto obdobie na Slovensku “že všetci, ktorí majú iný názor než odvolaná koalícia a mainstream sú okamžite zaradení do kategórie – hoaxy a dezinformátori. Áno, je to príznačné pre túto dobu a pri tejto vláde, ktorá si myslí, že má patent na rozum a na pravdu.”

Praktiky dočasne poverenej vlády

Podľa gen.v.v. Viktorína posledné udalosti (týkajúce sa napr. cien energií) ukazujú slabosť vlády a hlavne jej klamstvá až po finále. “O zdražovaní a žonglérstve v zdravotníctve, v školstve ani nevravím. Takže kde vznikajú tie hoaxy? Predsa v centrálnych orgánoch štátnej správy. Kto ich šíri? Čelní predstavitelia od Hegera počnúc a Naďom končiac. Ten posledne menovaný a jeho rezort sú výkladnou skriňou zavádzania a klamstiev vo verejnom priestore,” doplnil Viktorín.

Viktorín spomenul aj ďalšie príklady zavádzania verejnosti zo strany dočasne poverenej vlády: “Nefunkčná S-300, ktorá zrazu ožila a excelentne plní úlohy. Alebo také húfnice Zuzana, MiG-29 a naposledy, asistenčná misia EÚ. To je typický príklad ako oklamať dokonca aj parlament a verejnosť ani nevravím.”

Kto vyvoláva strach, mätie občana a polarizuje spoločnosť? Kto vytvára napätie? Čo si myslí taký Naď? Nie je to náhodou on? Nie je práve on typickým šíriteľom poplašných správ? – pýta sa gen.v.v. Jozef Viktorín

Som zhrozený ako sa “bojuje proti hoaxom a dezinformátorom”, ak Naďa ešte neodhalili – gen.v.v. Jozef Viktorín

“Keď si uvedomíme ako sa občania skladajú svojimi peniazmi na vytváraní štruktúr „boja proti hoaxom a dezinformáciám“, tak som zhrozený ako neefektívne pracujú. Lebo Naďa „akousi náhodou“ ešte neodhalili. Takže menej emócii, zavádzania, ideológie a aktivizmu. Ale viac rozumu! Lebo na vyjadreniach týchto (a podobných) figúrok je vidieť, že občana si nevážia a ešte sa mu aj vyhrážajú, keď si dovolí mať vlastný názor,” dodal v závere gen.v.v. Viktorín.

Možno Vás bude zaujímať