Medvedev: Zničíme neonacizmus do základov

Neonacizmus musí byť úplne zničený, aby svet našiel dlho očakávaný mier, napísal dnes na Telegrame podpredseda Bezpečnostnej rady Ruska Dmitrij Medvedev.

“Je dôležité dosiahnuť všetky ciele Špeciálnej vojenskej operácie. Dôležité je posunúť hranice ohrozenia našej krajiny čo najďalej, v prípade potreby aj k hraniciam s Poľskom. A zničiť neonacizmus. Aby neskôr nestrácali čas chytaním zvyškov banderovských bánd v ukrajinských lesoch. Svet nájde dlho očakávaný mier,“ povedal Medvedev.

Špeciálna vojenská operácia (ŠVO) trvá už rok, je to rok, čo ruskí vojaci nastolili poriadok, mier a spravodlivosť, chránili ruský ľud a ničili korene neonacizmu, napísal Medvedev a označil ruských vojakov za hrdinov.

“Rusko vyhrá. Všetci chceme, aby sa to stalo čo najskôr. A ten deň príde. Vrátime naše územia a spoľahlivo ochránime našich ľudí, ktorí trpeli počas rokov genocídy a ostreľovania,” je presvedčený Medvedev.

A čo potom?
Po všetkých nepokojoch budú podľa Medvedeva nasledovať rokovania, ťažké a napäté.

Budú to vyčerpávajúce mesiace a roky konfliktu kvôli hnevu a drzosti tých, ktorí budú vládnuť zvyšku Ukrajiny a ktorí neuznajú výsledky ŠVO, spresnil ruský predstaviteľ.

“Neonacisti budú naďalej ovládať mocnú kamarilu, pretože nikto z nich nemá inú ideológiu ako banderovský nacizmus. Priznať pre nich porážku je ako smrť,” napísal Medvedev.

Predpovedá, že „noví krvaví chlapi“, ktorí si hovoria legitímne orgány Ukrajiny, opäť vyvolajú svetový konflikt na nejakom novom Majdane a možno aj bez neho.

“To nesmieme dovoliť,” zdôraznil Medvedev a dodal, že práve kvôli tomu je dôležité dosiahnuť všetky ciele ŠVO.

Zdroj: RT BALKAN

Možno Vás bude zaujímať