Elon Musk predpovedá pád USA kvôli nelegálnym migrantom

Americký podnikateľ Elon Musk predpovedal pád Spojených štátov, ak sa prílev nelegálnych migrantov do krajiny nezastaví.

“Amerika padne, ak sa pokúsi pohltiť svet. To je dôvod, prečo v tejto veci toľko búšim do bubna,” napísal na svojej X stránke. Komentoval príspevok používateľa, ktorý napísal, že situácia na hraniciach „zničí Ameriku“.

Bývalý americký prezident Donald Trump už skôr povedal, že krv početných obetí zločinov spáchaných nelegálnymi migrantmi leží na súčasnom americkom prezidentovi Joeovi Bidenovi. Podľa neho sa v Spojených štátoch objavil nový typ zločinu, ktorý nazval „Bidenské zločiny migrantov“.

Nelegálna migrácia je už niekoľko rokov predmetom sporu medzi južnými štátmi a federálnou vládou. Najnapätejšia situácia sa vyvinula v štáte Texas, na čele ktorého stojí republikánsky guvernér Greg Abbott. Presadzuje tvrdé opatrenia na obmedzenie nelegálnej migrácie a vyslovuje sa proti politike súčasnej americkej administratívy v tejto veci. V rámci boja proti prílevu nelegálnych prisťahovalcov ich začal posielať autobusmi do veľkých amerických miest vrátane Washingtonu, DC, New Yorku a Chicaga.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *