Eštok: Nominácia Klusa do európskych štruktúr je politickou korupciou a prezidentka by mala konať

HLAS – sociálna demokracia prostredníctvom poslanca Matúša Šutaja – Eštoka vyzval poslanca Martina Klusa, aby  stiahol svoj súhlas s tým, že ho vláda nominovala na slovenského zástupcu pri Európskom dvore audítorov.” Všetci dobre vieme, že ide o čistokrvný príklad politickej korupcie, nakoĺko pán Klus bol ten  ktorý v kľúčových hlasovaniach podržal vládnu koalíciu a bol ten, ktorý hlasoval za septembrový termín predčasných volieb,” uviedol poslanec HLASu – sociálna demokracia.

” Jeho konanie v parlamente bolo zásadne ovplyvnené týmto prísľubom, pretože bez ohľadu na negatívne dôsledky tohto hlasovania pre ľudí na Slovensku, vedel, že tu nebude žiť a bude mať pekné miestečko, s  platom viac ako 20 000 v zahraničí,” zdôraznil Matúš Šutaj – Eštok. Podľa poslanca, vláda rozhodla o Klusovi bez ohľadu na to, že nespĺňa základné profesionálne a kvalifikačné kritériá v rámci vzdelania,  odbornosti.a praxe.

“To sú tí odborníci, namiesto našich ľudí. Ak má Martin Klus kožu na tvári, stiahne svoj súhlas pod vládnu nomináciu. Ak tak neurobí, vyzývam pani prezidentku, aby vyslovila nesúhlas s touto nomináciou, ktorá je politickou korupciou v priamom prenose,” zdôraznil Matúš Šutaj – Eštok.

Možno Vás bude zaujímať