Generál Jozef Viktorín: Postoj SR k iniciatíve maďarského ministra vnútra

“Migranti neprajú rozvoju regionálnej spolupráce……. Ako inak nazvať postoj SR k iniciatíve maďarského ministra vnútra podpísať dohodu medzi Maďarskom a Srbskom, namierenú proti ilegálnej migrácii. Súčasťou spolupráce je spoločná kontrola pozdĺž maďarsko-srbskej a srbsko-macedónskej hranice.”

Generál Jozef Viktorín (Republika)

Poznáte ohlasy krajín nášho regiónu? Rakúsko a Česko iniciatívu uvítali a sú pripravení sa zapojiť. Viete prečo? Lebo prekukli zámery umiestňovania a presídľovania migrantov do krajín strednej a východnej Európy.

Tu ide v plnom rozsahu o ochranu našich kultúrnych hodnôt a našich tradícií. Povedzme si, úprimne, tejto myšlienke západoeurópske vlády častokrát nerozumejú alebo nechcú rozumieť. A Rakúsko zaujalo postoj, ktorý vychádza z dlhoročných skúseností a pretrvávajúcich problémov v súčasnom období.

V súvislosti s uvedenou iniciatívou je slovenské Ministerstvo vnútra podozrivo ticho. Nie sme takí promptní ako v júni, keď sme do Grécka poslali milión eur práve z Mikulcovho rezortu na pomoc migrantom v táboroch. Médiá krok vyzdvihovali ako akt humanitárnej pomoci.

Kde je Slovensko teraz? Prečo nereagujeme na iniciatívu našich susedov?

Kde je Slovensko teraz? Prečo nereagujeme na iniciatívu našich susedov? Nevieme ju zanalyzovať? Alebo zámerne vytvárame „dieru v plote“ pri regionálnej spolupráci? Naše kroky v otázke migrácie a migrantov sú rôzne. Len nie také, ktoré by preventívne riešili otázku bezpečnosti a chránili našich občanov. Namiesto pripojenia sa k skupine racionálnych štátov je minister ticho.

Pripomínam, že migrácia v plnom rozsahu súvisí s vnútornou bezpečnosťou, ktorá výrazne ovplyvňuje regionálnu spoluprácu, ako aj s ochranou nášho – opakujem – nášho kultúrneho dedičstva. Nie sme súčasťou medzinárodných organizácii preto, aby sme mali sklonenú hlavu a prijímali nevhodné opatrenia, ktoré ohrozujú našu suverenitu a bezpečnosť. Práve naopak…

Sme národ, ktorý má históriu, tradície a vie čo chce. V tomto prípade je nadmieru jasné, že ilegálni migranti nemôžu byť súčasťou Slovenska. To by mali vedieť aj na Ministerstve vnútra SR. Alebo sa mýlim? Treba jasne povedať, že ani „korumpovanie“ financiami v prípade „balíka obnovy“ by nemalo zatieniť zdravý rozum.

Generál Jozef Viktorín (Republika) – Expert na bezpečnostnú a obrannú politiku, 40 rokov služby: OS SR, MO SR a GŠ.

Generál Jozef Viktorín: Postoj SR k iniciatíve maďarského ministra vnútra- TVOTV

Možno Vás bude zaujímať