HLAS navrhuje potraviny do každej dediny

HLAS – sociálna demokracia vyzýva odvolaného predsedu vlády a zároveň ministra financií Eduarda Hegera, aby vyčlenil peniaze zo štátnej kasy na záchranu ľudí, ktorí žijú v potravinových púšťach na Slovensku. “Za tri roky nepomohla táto vláda ľuďom, ktorým chýbajú predajne v ich miestach bydliska. Na Slovensku existuje vyše 100 potravinových púští, ohrozených je 300 000 ľudí, ktorí si ráno nemôžu kúpiť základné potraviny,” uviedol líder strany HLASu Peter Pellegrini. 

“Je hanbou vlády, že sa touto závažnou otázkou za celé tri roky nezaoberala,” zdôraznil Peter Pellegrini. “Vyzývam Eduarda Hegera, aby sa  urgentne kritickej situácii v potravinových púštach na Slovensku začal venovať a vyčlenil z vlastnej rezervy sumu 400 000 eur na pojazdné predajne potravín,” zdôraznil Pellegrini. 

Expert strany na samosprávu Michal Kaliňák uviedol, že je povinnosťou Eduarda Hegera zaoberať sa potrebami ľudí na Slovensku a menej riešiť celosvetové problémy v Bruseli.

“Nechať v 21. storočí občanov Slovenskej republiky bez potravín je hanbou vlády a preto odovzdávam Hegerovi na podateľnu zoznam obcí aj mapu kde ich Heger nájde,” dodal Michal Kaliňák. 

Predseda strany Pellegrini zároveň na margo káuz ministra vnútra Mikulca dodal, že zanedbal bezpečnosť vlastných občanov. “Vedie Radu vlády SR pre prevenciu kriminality, avšak za tri roky jeho rezort nevyčlenil ani cent na budovanie a rozširovanie kamerových monitorovacích systémov v mestách a obciach. Je to hanba a nekompetentnosť, ktorá potvrdzuje, že ten človek už dávno nemá byť na čele rezortu,” zdôraznil Pellegrini.

Možno Vás bude zaujímať