Putin a Lukašenko sa 6. apríla v Moskve zúčastnia na zasadnutí zväzového štátu

Vo štvrtok sa v Moskve uskutoční zasadnutie Najvyššej štátnej rady zväzového štátu, na ktorom sa zúčastnia ruský prezident Vladimir Putin a bieloruský prezident Alexander Lukašenko, uviedla v utorok tlačová služba Kremľa.

Zváži sa pokrok pri vykonávaní kľúčového dokumentu – “Hlavné smery vykonávania ustanovení Zmluvy o vytvorení zväzového štátu na roky 2021 – 2023″, ktorý zabezpečuje spoločnú prácu na 28 odvetvových programoch odborov. Plánuje sa prijať rozhodnutia o viacerých praktických otázkach ďalšej integračnej spolupráce,” uvádza sa v správe.

Deň predtým, 5. apríla, budú Putin a Lukašenko diskutovať o aktuálnych bilaterálnych a medzinárodných otázkach na samostatných rokovaniach, dodal Kremeľ.

27. marca sa v Moskve konalo zasadnutie Rady ministrov zväzového štátu, ktoré usporiadali predsedovia vlád Ruskej federácie a Bieloruska Michail Mishustin a Roman Golovchenko. Ako vtedy poznamenal Mišustin, rozhodnutia a dohody prijaté na stretnutí budú slúžiť na ďalšie posilnenie integrácie v rámci zväzového štátu a stanú sa dobrým základom pre prípravu Najvyššej štátnej rady za účasti prezidentov. 

Možno Vás bude zaujímať