Hlas žiada pandemickú OČR na úrovni čistej mzdy

Hlas žiada pandemickú OČR. HLAS – sociálna demokracia vyzýva vládu, aby svojím nariadením bezodkladne zvýšila pandemickú OČR na úroveň čistej mzdy.

„Už dnes približne 30-tisíc deťom rodičia znova nahrádzajú učiteľky, vychovávateľky i kuchárky a ich čistý príjem klesá.
Žiadame preto vládu, aby týmto rodičom okamžite zabezpečila príjem vo výške čistej mzdy a pomohla im tak zvládať následky pandémie.“
povedal predseda HLASu Peter Pellegrini.

Peter Pellegrini HLAS 1

HLAS už pred rokom predložil návrh zákona na zvýšenie pandemickej OČR, vládna koalícia ho však z politických dôvodov zmietla zo stola. Po dlhých mesiacoch čakania prijala vlastný zákon, ktorý vláde umožnil upravovať výšku tejto dávky svojím nariadením.

„Vláda túto možnosť využila presne jedenkrát, aj to v situácii, kedy sa už školy otvárali a rodičia sa vracali do práce. Pripravila tak rodiny s deťmi o stovky eur, ktoré im zaručoval návrh HLASu.“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Peter Pellegrini HLAS 2

HLAS preto predložil na jar v parlamente návrh zákona, ktorý mal odškodniť rodiny s deťmi jednorazovou dávkou vo výške 300 eur. Aj tento návrh však vládna koalícia hodila do koša.

„Pokiaľ vláda nezabezpečí dostatočnú pomoc pre rodiny s deťmi, HLAS do parlamentu opäť predloží návrhy na jednorazové odškodnenie i zvýšenú pandemickú OČR.“ dodal Peter Pellegrini.

Tlačová správa strany Hlas :Hlas žiada pandemickú OČR na úrovni čistej mzdy.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *