I.MATOVIČ: “Neviem si predstaviť, že podporím akúkoľvek novú vládu, kde by Hirman mal byť ministrom.”

Exminister financií Igor Matovič sa na sociálnej sieti vyjadril k práci ministra hospodárstva SR Karla Hirmana.

“Vzhľadom na grandiózne zlyhanie ministra hospodárstva pri (ne)riešení zálohových platieb na energie…a skutočnosť, že si od Vianoc napriek ťaživej situácii užíva pokoj na trojtýždňovej exotickej dovolenke…neviem si predstaviť, že podporím novú vládu, kde by pán Hirman mal byť ministrom,” uviedol Matovič.

Matovič v kritike ministra hospodárstva pokračoval a spomenul popritom aj bývalého ministra hospodárstva Richarda Sulíka:

“Jeden lenivý Diletant na mieste ministra hospodárstva si celý prvý polrok miesto riešenia energií užíval za štátne exotické dovolenky v Dubaji (čo v roku 2023 spôsobí podnikateľom škody za stovky miliónov eur…tak teraz druhý, ktorý ho vystriedal, síce už za svoje, ale v čase ťažkej krízy, vegetí na druhej strane sveta,” dodal Matovič.

Marián Viskupič, poslanec NR SR (SaS) cez sociálnu sieť Matovičovi pripomenul, ako sa v októbri minulého roka tešil z nových ministrov. Svoj komentár vystihol Matovičovou legendárnou “hláškou” ONE TIME/NEXT TIME.

Matovič s kritikou na SaS nešetril. Spomenul pritom aj svoju demisiu, ktorú musel “nedobrovoľne” podať:

“Podal som demisiu, aby bol prijatý rozpočet a aby tak mohla byť poskytnutá okamžitá pomoc ľuďom s energiami za 3,5 miliardy eur, ktorú SaS tvrdošijne blokovala. Miesto toho, aby následne minister okamžite zabezpečil premietnutie pomoci do účtov za energie, ľuďom a firmám úplne zbytočne chodia infarktové zálohové platby. Niekto si svoju prácu nespravil, pomoc ľuďom nedoručil, ale hlavne, že už oddychuje. Z hrušky dole a môže oddychovať koľko len chce”, dodal v závere Matović.

Žabo-myšie vojny budú medzi Matovičom a SaS pravdepodobne pokračovať. Aj samotné OĽANO má v strane problémy, čoraz viac sa začína hovoriť o odchode Hegera a začlenenia sa do inej politickej strany alebo možno aj hnutia?!…

Možno Vás bude zaujímať