“Klauni patria do cirkusu” – reaguje opozícia na Hegerov nemiestny žart

Dočasne poverený premiér Eduard Heger dnes na sociálnej sieti Facebook zablahoželal Richardovi Sulíkovi (SaS), svojmu bývalému koaličnému partnerovi k narodeninám. Nebolo by na tom nič zvláštne, ak by jeho “vtipné” blahoželanie neprichádzalo v čase, keď sa občania Slovenskej republiky chystajú k referendu a to predovšetkým z dôvodu nespokojnosti s jeho vládnutím.

Poslanec NR SR za stranu SMER-SD Juraj Blanár na premiéra Hegera reagoval:

“Dočasne poverenému premiérovi Hegerovi treba vysvetliť, že bol odvolaný. Toľko z nadpisu jedného komentára, ktorý trefne pomenoval zúfalé a nezmyselné postoje E. Hegera, ktorý sa tvári, ako keby sa nič nestalo a on vládol ďalej,” uviedol Blanár.

Na Hegerov status reagoval aj Matúš Šutaj Eštok, poslanec NR SR (HLAS):

“Klauni patria do cirkusu a nie na Úrad vlády pán Heger. Dnešný Hegerov status s oblečeným dresom a číslom 76 je zmesou primitívnosti, nevkusu a cynickej arogancie. Otočený chrbtom všetkým ľuďom na Slovensku akoby odkazoval: Vaše problémy sú mi ukradnuté, zaujíma ma iba to, či si udržím svoje kreslo na Úrade vlády,” skonštatoval Eštok.

Aj predsedu strany SNS Andreja Danka táto fotografia Hegera vytočila.

“Páni sa zabávajú a firmy krachujú. Premiér miesto toho, aby zvolal bezodkladne rokovanie vlády k vyriešeniu problematiky s vysokými cenami elektriny si zavesí status ako malý chlapec. Už dávno mali byť vyriešené vzťahy štátu a distribučných spoločností. Ľudia nemali dostávať faktúry s vysokými cenami energií. Tieto faktúry sú likvidačné. To však Sulíka ani Hegera netrápi, oni majú svoj mentálny svet,” uviedol predseda Danko.

Možno Vás bude zaujímať