“Korupcia v Bruseli je ohromujúca”, uviedol Uhrík

“Korupcia v Bruseli je ohromujúca! Zato rozhodujú vždy v prospech cudzích záujmov a globálnych korporácií”, uviedol Milan Uhrík europoslanec, predseda hnutia Republika. Dodáva, že podľa Transparency International pracuje v Bruseli až 48-tisíc lobisov v 12-tisíc organizáciách. Na ovplyvňovanie a korumpovanie politikov majú rôzne mimovládky ročný rozpočet až 1,8 miliardy eur. A to sú len oficiálne priznané peniaze, konštatoval europoslanec.

Uhrík označil nekontrolované mimovládne organizácie za ” rakovinu demokracie” a doplňuje, že oni sú tým skutočným nástrojom hybridnej vojny, cez ktorý zahraničné mocnosti korumpujú politikov, novinárov a rozdúchavajú v štátoch politické kampane.

Podľa Transparency International (viac informácií na:Transparency International EÚ – globálna koalícia proti korupcii v Bruseli) je Brusel po Washingtone DC “druhým hlavným mestom sveta, pokiaľ ide o lobovanie” a dodáva, že:

” celé spektrum politiky a rozhodovania EÚ naďalej neprehľadné a nezodpovedné voči občanom. Napríklad Rada EÚ urobila len málo ústupkov transparentnosti, ktorá zostala oddelená od iniciatív na zlepšenie transparentnosti lobizmu.

Možno Vás bude zaujímať