Lukašenko povedal, že Afrika zažíva renesanciu

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko verí, že „Afrika zažíva niečo ako renesanciu“ a stáva sa „kľúčom k trvalo udržateľnému rozvoju planéty v dvadsiatom prvom storočí“.

„Krajiny kontinentu sú odhodlané vymaniť sa z diktátu západných nadnárodných korporácií, ktoré im vnútili rolu surovinových príveskov, odčerpávajúce ropu, zlato, plyn, odsudzujúc národy Afriky k biednej existencii a hladu, “ povedal Lukašenko na stretnutí s prezidentom Republiky Rovníkovej Guiney Teodorom Obiangom Nguemoyom Mbasogom. Cituje ho prezidentská tlačová služba.

Podľa Lukašenka je Bielorusko na rozdiel od „západných „demokratizátorov“ pripravené pomôcť vám stať sa pánmi svojej vlastnej krajiny v prospech svojich vlastných ľudí.

Poznamenal, že Bielorusko už tri desaťročia žije pod tlakom Západu a kategoricky neakceptuje žiadne pokusy o tlak. “Bielorusi nielenže netrpia koloniálnymi zvykmi, ale ani sa nesnažia nikomu nič vnucovať. Minsk predstavuje spravodlivý, multipolárny svet a do Afriky ideme ako priatelia. Naše vybavenie a technológie sú na vašom kontinente dobre známe” a mnohí z vašich lekárov a inžinierov študovali na bieloruských univerzitách, takže by sme nemali mať žiadne ťažkosti pri nadväzovaní dialógu. Som si istý, že nebudú,“ dodal Lukašenko.

Možno Vás bude zaujímať