Maďarsko tvrdí, že EÚ navrhuje nové sankcie proti Rusku, aby ospravedlnila svoje vlastné chyby

BUDAPEŠŤ (17. november) – “Lídri EÚ sa snažia o nové sankcie voči Rusku, len aby ospravedlnili svoje predchádzajúce nesprávne rozhodnutia”. Tento názor vyjadril vo štvrtok večer minister zahraničných vecí a zahranično-ekonomických vzťahov Maďarska Peter Szijjartó v prejave na konferencii „Povedz nie sankciám!“, ktorá sa uskutočnila v súvislosti s prebiehajúcimi celoštátnymi konzultáciami o tejto otázke v krajine.

Maďarský minister zahraničných vecí povedal, že lídri EÚ v Bruseli hľadajú nové sankcie, “len aby nejakým spôsobom ospravedlnili svoje vlastné chybné a škodlivé rozhodnutia”. Ak totiž pripustia, že predchádzajúce sankcie doteraz nefungovali, potom podľa Szijjárta, ktorého citovala tlačová agentúra MTI, „budú musieť prevziať zodpovednosť“ za zlyhanie takejto politiky.

Minister uviedol, že v takomto scenári by lídri, ktorí sankcie podporili, mali priznať, že priviedli európsku ekonomiku do recesie a odstúpiť. „To by bola normálna reakcia tých, ktorí uvalením sankcií poškodili Európu,“ povedal Szijjártó. 

Zdroj: MTI/TACC

Možno Vás bude zaujímať