Republikáni navrhli vykonať kontroly v súvislosti s prideľovaním amerických prostriedkov Ukrajine

WASHINGTON (17. november) – Republikáni v Snemovni reprezentantov Kongresu USA predložili legislatívnu iniciatívu, podľa ktorej je potrebné vykonávať kontroly prostriedkov pridelených americkými úradmi Ukrajine.  Členka dolnej komory zákonodarného zboru Marjorie Taylor Greene (republikánka z Gruzínska) o tom povedala novinárom online vydania denníka The Daily Caller.

Ako vyplýva z materiálu zverejneného vo štvrtok, hovoríme o uznesení, ktoré navrhla skupina kongresmanov na čele s Marjorie Taylor Greene. Žiadajú do 14 dní predloženie dokumentov a iných materiálov týkajúcich sa pridelenia financií Spojenými štátmi Ukrajine. Týka sa to finančnej podpory a vojenskej pomoci poskytovanej za prezidenta USA Joea Bidena Kyjevu.

Ako zdôraznila Greene, Američania si „zaslúžia vedieť, prečo ťažko zarobené peniaze daňových poplatníkov idú do inej krajiny, ktorá nie je členom NATO, a sám prezident Biden povedal, že ich nebude chrániť“. Zákonodarkyňa tiež oznámila potrebu vykonať vyšetrovanie v súvislosti s „flagrantnou korupciou“ týkajúcej sa burzy kryptomien FTX a jej možných väzieb s ukrajinskými orgánmi.

Greene na Twitteri napísala, že invalidný ukrajinský vojenský personál prichádzajúci do USA „je využívaný ako bábky na vyvíjanie tlaku na Kongres, aby dal [ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi] Zelenskému viac ťažko zarobených peňazí daňových poplatníkov“. “Vyzývam na kontrolu finančných prostriedkov pridelených Ukrajine, ako aj na zabezpečenie financovania a ochrany našej hranice,” dodala. 

Zdroj: The Daily Caller

Možno Vás bude zaujímať