Mail On Sunday tvrdí, že hackeri prepojení s Ruskom hackli telefón Liz Trussovej. Informácie o rokovaniach Londýna so spojencami, ale aj o dodávkach zbraní na Ukrajinu mali byť v jej telefóne – tvotv.sk

Podľa publikácie získali prístup k správam obsahujúcim utajované skutočnosti, podrobnosti o rokovaniach Londýna s jeho kľúčovými spojencami, ako aj informácie o dodávkach zbraní na Ukrajinu.

Osobný smartphone bývalej britskej premiérky Liz Trussovej hackli hackeri, ktorí údajne pracujú pre ruské špeciálne služby. Toto vyhlásenie urobili v sobotu večer na svojej webovej stránke britské noviny Mail On Sunday.

Novinári publikácie sa odvolávajú na zdroje v štátnych bezpečnostných orgánoch kráľovstva, podľa ktorých bol Trussovej telefón hacknutý, keď zastávala funkciu šéfky britského ministerstva zahraničných vecí. Skutočnosť hackingu bola odhalená ešte v júli – krátko predtým, ako sa Truss pripojila k boju o post premiéra. Podľa zdrojov Mail On Sunday získali útočníci za posledný rok prístup k Trussovej korešpondencii vrátane správ obsahujúcich utajované informácie, podrobnosti o rokovaniach Londýna s jeho kľúčovými spojencami, ako aj informácie o dodávkach zbraní na Ukrajinu.

Informácie o incidente boli údajne skryté na žiadosť Borisa Johnsona, ktorý až do minulého mesiaca stál na čele britskej vlády. Publicita by mohla byť prekážkou na Trussovej ceste k premiérskej funkcii, ktorú aj tak opustila 20. októbra – len 50 dní po nástupe do funkcie.

Mail On Sunday poznamenáva, že slová zdrojov nepriamo potvrdzujú skutočnosť, že v lete Truss zmenila telefónne číslo, ktoré používala viac ako 10 rokov.

Vláda kráľovstva nepotvrdila, ale nepoprela informácie o hackerstve, pričom citovala skutočnosť, že “sa nevyjadrujú k opatreniam na zaistenie bezpečnosti jednotlivcov” v informačnom priestore. “Vláda má zavedené systémy ochrany pred kybernetickými hrozbami. Zahŕňajú pravidelné brífingy pre ministrov, odporúčania na zabezpečenie ochrany osobných údajov a minimalizáciu kybernetických hrozieb,” uviedla vládna tlačová služba pre publikáciu.

Ruské orgány opakovane odmietli obvinenia západných krajín z účasti na kybernetických útokoch. Ruské ministerstvo zahraničných vecí preto v máji tohto roku v komentári k obvineniam z prepojenia Moskvy s údajným ďalším rozsiahlym hackerským útokom uviedlo, že britský bulvár naďalej zneužíva rusofóbnu agendu. 

ZDROJ: Mail On Sunday.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *