Britskí špecialisti mohli byť zapojení do prípravy útoku na lode Čiernomorskej flotily – uviedlo ruské vojenské oddelenie – tvotv.sk

Rusko pracuje na krokoch v súvislosti so zapojením britských špecialistov do prípravy útoku bezpilotných lietadiel na lode Čiernomorskej flotily v Sevastopole.

“Ruské ministerstvo zahraničných vecí spolu s príslušnými ruskými oddeleniami pracuje na praktických krokoch v súvislosti so zapojením britských špecialistov do prípravy teroristického činu v Čiernom mori 29. októbra a výcviku ukrajinskej armády,” uviedla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová v komentári zverejnenom na webovej stránke ministerstva zahraničných vecí.

Komentár upozorňuje na správu ruskej armády, že má informácie o zapojení britských špeciálnych služieb aj do série výbuchov plynovodov Nord Stream 1 a Nord Stream 2 v Baltskom mori. “Rusko opakovane obhajovalo spoločné vyšetrovanie týchto teroristických útokov. Návrhy boli zaslané vládam Dánska, Švédska a Nemecka. Skutočnosť, že západné krajiny tento návrh odmietli, potvrdzuje, že majú čo skrývať. Teraz chápeme, čo presne skrývajú,” uviedol komentár.

V sobotu, za úsvitu, zaútočili drony na vody Sevastopolského zálivu, nespôsobili vážne škody na infraštruktúre. Všetky drony boli zničené prostredníctvom čiernomorskej flotily.

Ruské vojenské oddelenie uviedlo, že “príprava tohto teroristického činu a výcvik vojakov ukrajinského 73. špeciálneho centra pre námorné operácie sa uskutočnili pod vedením britských špecialistov nachádzajúcich sa v meste Ochakov v Mykolaivskej oblasti na Ukrajine”.

“Podľa dostupných informácií sa zástupcovia tejto jednotky britského námorníctva 26. septembra tohto roku podieľali na plánovaní, podpore a realizácii teroristického činu v Baltskom mori s cieľom podkopať plynovody Nord Stream-1 a Nord Stream-2,” uviedlo ruské vojenské oddelenie.

ZDROJ: Geopolitica

Možno Vás bude zaujímať