Medvedev považuje Stoltenbergove slová o riziku ruského víťazstva za prejav nenávisti a strachu.

Podľa podpredsedu Bezpečnostnej rady Ruskej federácie, sa NATO nebojí tretej svetovej vojny tak ako víťazstva Ruska v ukrajinskom konflikte.

Slová generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga naznačujú, že aliancia sa nebojí tretej svetovej vojny tak ako víťazstvo Ruska v ukrajinskom konflikte. Tento názor vyjadril v sobotu podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev.

Stoltenberg uviedol, že riziko ruského víťazstva je oveľa vyššie ako riziko eskalácie konfliktu na Ukrajine. “Preložím do zrozumiteľnej ruštiny: riziko vypuknutia tretej svetovej vojny je výrazne menšie ako riziko víťazstva našej krajiny,” napísal Medvedev na kanáli Telegram.

“Čudáci. Nenávidia a boja sa,” zhrnul podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie.

Stoltenberg sa v sobotu na bezpečnostnej konferencii v Mníchove vyjadril k otázke, či vojenská pomoc Ukrajine riskuje eskaláciu konfliktu. Bezrizikové varianty podľa jeho slov neexistujú, „ale riziko víťazstva [prezidenta Ruskej federácie Vladimíra] Putina je oveľa vyššie“. Stoltenberg tvrdí, že aliancia musí naďalej podporovať Ukrajinu vo všetkých ohľadoch, aby nedovolili Rusku vyhrať, a tiež musí modernizovať vlastnú armádu a pripraviť sa na konfrontáciu s Ruskou federáciou.

Možno Vás bude zaujímať