Nemecko: Hrubé svetre by nestačili – Obyvatelia Hamburgu o obmedzení teplej vody

Hamburský senátor pre životné prostredie Jens Kerstan oznámil, že mesto (Hamburg) pridelí teplú vodu v domoch a obmedzí maximálne teploty vykurovania v prípade nedostatku plynu.

Obyvatelia Hamburgu sa v utorok vyjadrili k možným výpadkom teplej vody v súvislosti s pretrvávajúcou energetickou krízou v krajine. Názory miestnych obyvateľov sa líšili, pretože niektorí verili, že ku kríze viedla politika vlád, zatiaľ čo iní tvrdili, že ide o obdobie, ktoré nakoniec pominie.

“Naše zásobníky plynu nie sú plné, vždy mohli byť plné. Neprijali sme dobré opatrenia. A teraz máme všetci šetriť vodou pre chyby, ktoré teraz robí vláda. Nechápem, prečo nemôžeme myslieť dopredu,“ povedal miestny obyvateľ.
“Bude to pre nás smutné a drahé a no… dobrá otázka, budeme si to musieť prejsť, obliekať sa do hrubých svetrov by nestačilo,” dodal ďalší.
„Ak by politici robili svoju prácu a keby štyridsať rokov nerobili energetickú politiku, ktorá dáva veľkým korporáciám lacné zdroje energie na výrobu, tak by sme dnes tento problém nemali,“ vysvetlil jeden z miestnych obyvateľov.

Miestny obyvateľ: “Bude to pre nás smutné a drahé a … dobrá otázka, budeme to musieť prejsť, obliekanie do hrubých svetrov by nestačilo. Musíme sa pozrieť, čo robiť. Spali sme 16 rokov pod pani Merkelovou, mohla niečo robiť 16 rokov. Ale len cez „uvidíme, uvidíme“, teraz máme problém.“

Miestny obyvateľ: “Vidím to celkom inak. Úplnú krízu budeme mať o dva-tri roky. Potom nebudeme mať vôbec nič a tá najhlúpejšia vec, ktorú môžu zelení urobiť, je zrušiť vládu teraz. Najhlúpejšia vec na svete To je môj názor.”

Miestny obyvateľ: “Myslím si, že je to zbytočné. No, myslím, že sme mohli urobiť iné opatrenia, naše plynové zásobníky nie sú plné, mohli byť vždy plné. Neprijali sme dobré opatrenia. A teraz by sme mali šetriť spotrebu vody pre chyby, ktorých sa teraz vláda dopúšťa. Nerozumiem, prečo nemôžeme myslieť dopredu.“

Miestny obyvateľ: “Pre mňa to nie je problém, pretože som bol vždy veľmi hospodárny so spotrebou vody.”

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *