Nemecko: (VIDEO) Aktivisti “poslednej generácie” vandalizujú budovy nemeckých koaličných strán v Berlíne – tvotv.sk

Sídla troch strán nemeckej vládnej koalície boli v stredu v Berlíne zničené. Ako je vidieť na záberoch, tri budovy boli postriekané červenou farbou, symbolizujúcu krv, kvôli klimatickej politike vlády Olafa Scholza. Willy-Brandt Haus (SPD), Hans-Dietrich-Genscher Haus (FDP) a ústredie Strany zelených boli pofarbené na červeno (fasády, okná, dvere).

Autormi protestu boli členovia skupiny s názvom “Posledná generácia”. Okrem útoku farbami sa aktivisti prilepili na steny budov. Musela ich odstrániť špeciálna operačná skupina berlínskej polície. Celkovo bolo zatknutých päť osôb.

Skupina aktivistov zverejnila fotografie zničených budov. Na Twitteri jeden z aktivistov odôvodnil svoj protest tým, že napísal: “Postriekali sme berlínske sídlo SPD, Zelených a FDP, pretože koalícia nemá žiadny plán proti klimatickému kolapsu.” Podľa príspevku je táto akcia aj protestom proti zatknutiu aktivistov inej skupiny, “povstania vedcov”, po minulotýždňovej akcii v Mníchove.

Pred týždňom skupina aktivistov hodila zemiakovú kašu na obraz v hodnote viac ako 100 miliónov eur v múzeu Barberini v Postupime. Prírodovedné múzeum v Berlíne bolo tiež cieľom protestu skupiny pred niekoľkými dňami.

Zdroj: agentúra Ruptly

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *