Teherán vyšle delegáciu do Viedne, aby oživila jadrovú dohodu – tvotv.sk

Iránsky minister zahraničných vecí Hossein Amir-Abdollahian na spoločnej tlačovej konferencii so sýrskym ministrom zahraničných vecí Faisalom Mekdadom v stredu v Teheráne uviedol, že jeho štát vyšle do Viedne delegáciu, aby oživila jadrovú dohodu z roku 2015.

“Pokiaľ ide o začatie rozhovorov a posilnenie spolupráce s Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu (MAAE), v najbližších dňoch vyšleme do Viedne iránsku delegáciu. V tejto súvislosti existuje dohoda medzi mojím kolegom Dr. Mohammadom Eslamim, šéfom Iránskej organizácie pre atómovú energiu, a generálnym riaditeľom Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu Rafaelom Grossim,” povedal.

Sýrsky minister zahraničných vecí Faisal Mekdad poskytol slová podpory oznámeniu svojho iránskeho náprotivku a obvinil “západné mocnosti” z vydierania. “Podporujeme iránsky postoj k prebiehajúcim rozhovorom o jadrovej otázke a veríme, že Irán bol počas celého procesu lojálny [k svojim sľubom]. Dúfame v úspech v ďalšom kole a v to, že západné mocnosti sa v týchto rozhovoroch vzdajú vydierania a neúprimných postojov,” povedal Mekdad novinárom.

Zdroj: agentúra Ruptly

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *